Úvod Celebrita Ako byť každý deň lepší ako včera

Ako byť každý deň lepší ako včera

1803
0
ZDIEĽAŤ

Recept na úspech a šťastný život – existuje vôbec? Možno si hovoríte, že áno, možno si myslíte, že nie, možno sa tým vôbec nezaoberáte. A viete, že možno máte pravdu vo všetkých troch prípadoch? Vo veľkej miere totiž ide o to, čomu veríte a aké hodnoty vyznávate, pretože na každého platí niečo iné a čo môže byť prospešné a meniace hru pre niekoho konkrétneho, môže byť zanedbateľné pre niekoho druhého. Tak to je jednoducho je, ľudia sú individuálne bytosti a mali by si to uvedomiť.

Každý by chcel, aby sa mu darilo. Každý by chcel byť šťastný, niečo dokázať, niekam ísť, niečo zarobiť a do niekoho sa zamilovať. Viete o tom, že môžete dosiahnuť všetko, čo si želáte? Práve o tom bude dnes reč. Pomôžeme si slovami amerického futbalového trénera Jesseho Marscha, ktorý je kormidelníkom rakúskeho klubu FC Red Bull Salzburg. Povedal, že žijeme v dobe, v ktorej je priam našou úlohou hľadať limity a keď ich nájdeme, tak by sme ich mali prejsť a nastaviť si nové. Celkovo tento chlap hovorí veľa o ľudskej mysli a práve na tú sa sústredíme aj v tomto texte.

Základom úspechu je častokrát si uvedomiť nie, čo chcete ale to, čo nechcete. Na prvý pohľad to môže byť jednoduché, ale je to náročnejšia úloha, ako by sa mohlo zdať. V prvotnej fáze nemusíte vedieť, čo presne chcete dosiahnuť, ale je veľmi potrebné, aby ste si uvedomili, ktorým smerom alebo cestou sa vydať rozhodne nechcete. A čo potom? Neporovnávajte sa. Absolútne nemá zmysel, aby ste sa porovnávali s druhými ľuďmi, pretože sami sebe ste najväčším súperom a každý z nás má svoju individuálnu cestu, pričom na každého z nás pôsobí niečo iné a chce dosiahnuť niečo iné. Taktiež je dôležité si uvedomiť, že všetci máme talent na niečo iné, a že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté.

Keď sa nebudete s nikým porovnávať, pôjde vám čokoľvek lepšie. Teda, je tu len jedna jediná osoba, s ktorou by ste sa mali porovnávať. Ste ňou vy sami, konkrétne vaše včerajšie ja. Celé je to o tom, aby ste boli lepší ako včera, aby ste sa niekam posunuli. Môžete skúšať a neuspieť, ale je potrebné skúšať. Keď spomíname vyššie Jesseho Marscha a Red Bull Salzburg, tento klub bol v Lige majstrov medzi outsidermi. Avšak vďaka skvelým výkonom Minamina, Haalanda či ďalších hral o postup do osemfinále. Na druhej strane, ďalší zástupca pod záštitou Red Bull – Lipsko, patrí medzi najväčších favoritov a už je medzi najlepšou osmičkou klubov. Lipsko vyradilo v osemfinále londýnsky Tottenham a i keď predalo Tima Wernera do Chelsea, kvalita tímu je stále veľmi-veľmi vysoká.

Rakúsky klub bol každým jedným zápasom lepší. Viete, lepší ako deň predtým. Pritom Marsch razí filozofiu toho, že najhoršie je nerobiť nič. Keď nerobíme nič, stagnujeme. Radšej urobiť krok vedľa a potom dva kroky správne, ako neurobiť nič. Asi už viete, kam týmto celým mierime. Formulka, ktorá dokonale platí v čomkoľvek, čo budete robiť znie – robte všetko na sto percent, tak dobre ako len viete a buďte lepší ako včera. Následne, keď sa v dlhodobom horizonte za tým, čo robíte, ohliadnete, zistíte, že tieto slová neboli iba výplodom fantázie.

 

4