Úvod ľudia a vzťahy Trápi vás nespavosť? Takto ju vyriešite!

Trápi vás nespavosť? Takto ju vyriešite!

316
0
ZDIEĽAŤ
Trápi vás nespavosť? Takto ju vyriešite!
Trápi vás nespavosť? Takto ju vyriešite!

Spánok je pre ľudské telo veľmi dôležitý, o tom niet pochýb. Preto, ak s ním máte akékoľvek problémy, mali by ste ich vyriešiť čím skôr. Nespavosť sa totiž môže prejaviť zvýšenou únavou, vyčerpanosťou organizmu a v neposlednom rade aj väčšou náchylnosťou na vznik ochorení.

Vedecké štúdie hovoria o tom, že denne by ste si mali dopriať aspoň 8 – hodinový spánok. Áno, niečo na tom rozhodne bude. Pokiaľ by ste totiž spali menej, počas noci sa často budili alebo mali problém so zaspávaním, určite sa to podpíše na vašej vyčerpanosti počas dňa. Bez spánku jednoducho organizmus nedokáže fungovať tak, ako má.

Nepracujte dlho do noci

Mnohí ľudia pijú počas dňa veľké množstvo kávy z toho dôvodu, aby dokázali pracovať dlho do noci. Skúste si však svoj harmonogram rozdeliť tak, aby ste do noci pracovať nemuseli. Urobte si všetku dôležitú prácu hneď od rána a zbytočne ju nenechávajte na večer. Samozrejme, ak je to potrebné, urobte tak, ale nie každý deň. To sa spája aj s tým, že počas dňa by ste mali vypiť maximálne 2 kávy. Ideálne čo najmenej.

Výživové doplnky

Skvelým riešením sú aj výživové doplnky, ktoré sú zamerané na podporu kvality spánku. Jedným z nich je aj produkt Antistress, ktorý podporuje spánok, posilňuje imunitný systém a zmierňuje stres a napätie. Tento výživový doplnok je od výrobcu Naturvita a odporúča sa užívať každodenne.

Žiadna televízia pred spaním

Mnohí ľudia zvyknú tesne pred spaním sledovať televíziu alebo sa pozerať do mobilu. Pokiaľ máte problém so zaspávaním, presne toto môže byť príčinou. Preto sa snažte aspoň hodinu pred spaním nepozerať na žiadnu obrazovku. Ak na vás nebude žiariť modré svetlo, šanca na to, že zaspíte bez akýchkoľvek problémov sa výrazne zvýši. Namiesto pozerania televízie si prečítajte knihu alebo meditujte.

4