Úvod Rady a tipy Situácie v záhrade, kedy vám štvorkolka zaručene pomôže

Situácie v záhrade, kedy vám štvorkolka zaručene pomôže

29
0
ZDIEĽAŤ
Situácie v záhrade, kedy vám štvorkolka zaručene pomôže
Situácie v záhrade, kedy vám štvorkolka zaručene pomôže

Pri údržbe väčšej záhrady alebo sadu sa môžete stretnúť s rôznymi situáciami, ktoré vyžadujú robustné a spoľahlivé nástroje. Jedným z najužitočnejších pomocníkov malých farmárov a záhradníkov je štvorkolka. Terénne vozidlo s pohonom na všetkých štyroch kolesách je praktické a zvláda v záhrade i v okolí domu rôzne úlohy.

Prevážanie nákladu

Prvou situáciou, kedy vám štvorkolka môže byť nesmierne užitočná, je pri práci s ťažkými bremenami. Bez ohľadu na to, či ide o náklad piesku, zeminy, nástrojov, alebo dreva, štvorkolka s nákladným priestorom vám uľahčí prepravu materiálov po celej záhrade. Je to efektívny spôsob, ako zvládnuť ťažkú fyzickú prácu s minimálnym úsilím. Ak potrebujete štvorkolku práve na tieto účely, kúpte si model UTV t.j. nákladnú štvorkolku.

Terénne úpravy

Okrem prepravy materiálov je štvorkolka neoceniteľná aj pri terénnych úpravách. Pri nivelácii terénu alebo rozmiestňovaní kameňov a drevín pomôže štvorkolka s pripojeným príslušenstvom. Pre štvorkolky musíte pre podobné práce dokúpiť nástroje ako rýpadlo alebo nakladač. S pomocou štvorkolky zlepšíte vzhľad záhrady a optimalizujete jej funkčnosť.

Prekonanie terénu

V záhrade môžu byť miesta, ktoré sú pre bežné záhradné náradie ťažko dostupné. V tomto smere sa javia štvorkolky can am ako všestranné vozidlá. Ľahko sa dostanú do rôzneho terénu, či ide o nerovnosti, alebo prevýšenia. Problém nie je ani hustá vegetácia alebo úzke prechody medzi nasadenými plodinami. Obrábanie pôdy a úprava pozemku sú s pracovnou štvorkolkou oveľa jednoduchšie.

Organizácia práce

Štvorkolka vám pomôže aj pri údržbe záhrady a celkovej organizácii práce. S nákladným priestorom a prívesom prepraví čokoľvek, s pripevneným náradím zvládne viac ako malý traktor. Už nikdy nebudete musieť prácne organizovať činnosti v záhrade, všetko stihnete spraviť rýchlejšie a oveľa efektívnejšie.

Napriek tomu, že štvorkolka môže byť neoceniteľným pomocníkom pri mnohých úlohách v záhrade, je dôležité mať na pamäti jej bezpečné používanie. Pri manipulácii s ňou buďte opatrní a dodržiavajte všetky bezpečnostné pokyny výrobcu. Štvorkolka je vynikajúcim pomocníkom pre každého záhradníka. S jej všestrannými schopnosťami a spoľahlivosťou vám umožní zvládnuť širokú škálu úloh od prepravy materiálov cez terénne úpravy až po údržbu náradia. Pre čo najväčšie možnosti jej využitia si zostavte vlastný model na tejto stránke https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

4