Úvod ľudia a vzťahy Nepríjemné ochorenie u mužov – dočasné a trvalé riešenie

Nepríjemné ochorenie u mužov – dočasné a trvalé riešenie

1860
0
ZDIEĽAŤ
Nepríjemné ochorenie u mužov – dočasné a trvalé riešenie
Nepríjemné ochorenie u mužov – dočasné a trvalé riešenie

U mužov sa v dnešnej dobe vyskytujú časté ochorenia spojené so semenníkmi. K jedným z nich patrí aj hydrokéla. Vyskytuje sa najmä u dospelých mužov a spôsobuje ju nahromadenie tekutiny medzi obalmi semenníka. Môže byť vrodená alebo získaná, u mužov sa môže vyskytnúť ako dôsledok úrazu či zápalu.

Najčastejším prejavom ochorenia je zväčšenie obsahu obalu semenníkov. Žiadne iné príznaky toto ochorenie nesprevádzajú, dôležitá je však prevencia, pretože zväčšenie semenníkov môže nastať aj pri inom ochorení ako hydrokéla. Dôležité je preto včas navštíviť lekára a určiť diagnózu. Ak sa jedná práve o hromadenie tekutiny v semenníkoch, pomôcť vám môže punktovanie hydrokély, pri čom sa okamžitým zákrokom vypustí tekutina zo semenníkov. Nie je to ale konečným riešením, pretože to nemusí zabrániť rovnakému problému do budúcnosti. Ďalšie riešenie poskytuje operácia.

Operačný zákrok

Operácia hydrokély netrvá dlhšie ako štyridsať minút. Čas hojenia môže byť dva týždne v domácej starostlivosti. Zákroku predchádza konzultácia s lekárom, vašim urológom, ktorý zhodnotí závažnosť ochorenia a vysvetlí ďalší postup pacientovi. Samotná operácia môže prebiehať v celkovej alebo lokálnej anestézii. Počas operácie je odstránená tekutina zo semenníkov a plastickou úpravou sa zabezpečí zabránenie ďalšej tvorbe tekutiny.

Možné komplikácie a prevencia

Ochorenie semenníka muža je nebezpečné, vzhľadom na možné pooperačné komplikácie ako napríklad opuch či infekcia. Čoho sa nemusíte v žiadnom prípade obávať je porucha erekcie alebo poškodenie reprodukčnej fukncie. Dôležitá je prevencia a okamžitá konzultácia s ošetrujúcim lekárom pri výskyte akéhokoľvek podozrenia na infekciu alebo opuch.

Operáciu poskytuje spoločnosť FRAIS, ktorá vám nastaví cenovú ponuku operácie, vďaka ktorej sa budete vo svojom tele cítiť pohodlne a bez komplikácií v budúcnosti.

4