Úvod Life & Style Čo sa deje s naším telom, keď nám chýba draslík?

Čo sa deje s naším telom, keď nám chýba draslík?

1955
0
ZDIEĽAŤ
Čo sa deje s naším telom, keď nám chýba draslík?

Už ste niekedy počuli niekoho sťažovať si na to, že má nedostatok draslíku? Pravdepodobne nie. Tento tretí najhojnejší minerál v ľudskom tele pritom skutočne chýbať môže a jeho nedostatok nám rozhodne neprospieva.

Draslík je pre náš organizmus veľmi dôležitým. V tele má nezastúpiteľné funkcie spolu s ďalšími minerálmi. V spojení so sodíkom udržuje optimálne množstvo vody v tkanivách a prispieva tak k zdraviu ľadvín. A nielen tých. Nerovnováha tekutín nie je len o dehydratácii, ale aj o negatívnom vplyve na naše srdce. Ak máte v tele nadmerné množstvo sodíku, ktorý negatívne ovplyvňuje krvný tlak (zvyšuje ho), pomôže vám s tým práve zvýšenie množstva draslíku.

Draslík spolu s horčíkom zas zaisťuje prenos informácií medzi bunkami či zabezpečuje hospodárenie s cukrami. Toto duo podporuje fyzický výkon, psychiku a pomáha znižovať chronické bolesti. Draslík sa tiež dlhodobo používa pri liečbe zadržovania vody v tele.

Čo sa deje v našom tele, keď nám chýba draslík?

Pri nedostatku draslíku sa zvyšuje riziko vzniku inzulínovej rezistencie a diabetu. Nízka hladina draslíku je príčinou bolestí kĺbov, rastie riziko mŕtvice a srdečných ochorení, máme vysoký tlak, sme citlivý na vysoký obsah sodíku (soli), tvoria sa ľadvinové kamene a naše telo má nesprávnu hladinu PH. Nedostatok draslíku oslabuje našu imunitu, je príčinou nízkej hustoty kostí, zhoršuje sa tiež kvalita nášho spánku, špatne sa koncentrujeme a máme problémy s pamäťou.

Prírodné produkty obsahujúce draslík

Najbohatšie prírodné produkty na draslík sú pšeniční otruby, sója a nespracované figy. Bohatým zdrojom na draslík sú tiež losos, banány, varený špenát, kapusta, pinto fazule (varené), avokádo, pečené zemiaky, sladké zemiaky (pečené) či huby Portobello).

Druhou možnosťou s perfektným dávkovaním dennej odporúčanej dávky je výživový doplnok českej spoločnosti Naturvita – Draslík 40mg 60tab. Na Slovensko ho dováža Happy Trade a kúpite ho v online lekárni Greenlike.sk.

TIP: Vyskúšajte aj ďalší produkt od Naturvita. Hitom je Biosil na vlasy a nechty.

 

4