Úvod Life & Style Yucca vám pomôže s detoxikáciou organizmu

Yucca vám pomôže s detoxikáciou organizmu

1540
0
ZDIEĽAŤ
Yucca vám pomôže s detoxikáciou organizmu
Yucca vám pomôže s detoxikáciou organizmu

Jar je ideálny čas pre detoxikáciu. Aj keď si predsavzatia, že budeme žiť zdravšie a viac sa hýbať, dávame predovšetkým do nového roku, lepší čas je na jar. Motivuje nás priaznivé slnečné počasie a máme viac možností pre športové aktivity. Každá zmena životného štýlu by však mala začať detoxikáciou organizmu. S tou vám pomôže yucca.

Yucca sa nazýva aj zázrakom indiánskej medicíny

Nejde o jedinú rastlinu, ale patrí do kategórie zhruba 40 druhov vytrvalých až stromovitých rastlín. Prirodzene je yucca rozšírená predovšetkým v južných častiach USA a v Mexiku, ale tiež v severnej časti Strednej Ameriky. Niekomu môže pripomínať palmy, ale s tými nemá nič spoločného. V západných zemiach sa dnes juka, ako sa rastlina tiež nazýva, pestuje aj pre svoj atraktívny vzhľad. Krásne sú tiež zvoncovité biele kvety s príjemnou vôňou.

Indiáni Yuccu používali ako všeliek. V modernej medicíne sa odporúča pre detoxikáciu

Dodnes sa traduje, že kto užíva yuccu pravidelne, dožije sa vyššieho veku. Moderné vedecké poznatky potvrdzujú, že sa yucca hodí pre detoxikáciu organizmu. Prispieva k ochrane tráviaceho traktu, v ktorom je nápomocná pri zabraňovaní patogénnym organizmom zachytiť sa na stenách črevného systému. Má tiež schopnosť uvoľňovať zápchu. Yucca sa dá užívať aj u nás vo forme výživového doplnku, ktorý vyrába Naturvita. Ide o prírodný extrakt z rastliny Yucca schidegera (10:1) a účinok liečivky je podporená pridaným inulínom, vlákninou, ktorá funguje ako prebiotikum a podporuje vstrebávanie účinných látok z rastliny. Výživový doplnok Yucca predáva online lekáreň Greenlike.sk.

Účinné látky z yucca sa získavajú z jej koreňových výhonkov

Najúčinnejšími látkami sú saponíny. Rastlinka obsahuje stearové saponíny pomáhajúce pri znižovaní cholesterolu. Ten sa hromadí v črevách a vďaka tomuto saponínu dochádza k jeho vylúčeniu. Druhé saponíny, terpenové, sa vstrebávajú do krvi, ktorou sú potom transportované do celého organizmu. Takto pomáhajú detoxikovať ľadviny a pozitívne ovplyvňujú aj žlčník a celé žlčové cesty.

TIP: Naštartujte na jar aj svoje vlasy s produktom Biosil.

4