Úvod Life & Style Aké sú záhradné trendy na rok 2022? Pozrite sa spolu s nami.

Aké sú záhradné trendy na rok 2022? Pozrite sa spolu s nami.

1435
0
ZDIEĽAŤ
Aké sú záhradné trendy na rok 2022? Pozrite sa spolu s nami
Aké sú záhradné trendy na rok 2022? Pozrite sa spolu s nami

Mať záhradu je dnes pre mnohých z nás obrovským benefitom, pretože v nej trávime hlavne počas horúcich letných dní množstvo času. Či už na čerstvom vzduchu oddychujeme, zabávame sa alebo aj varíme, vždy to má úplne inú atmosféru, než v interiéri.

Moderné letné terasy predstavujú rozšírený obytný priestor, ktorému venujú dizajnéri v poslednom období veľkú pozornosť. Viete, aké sú záhradné trendy na rok 2022? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Užívajte si pohodlie exteriérovej obývačky 

Trend takzvanej exteriérovej obývačky prenikol do našich záhrad viac, než kedykoľvek predtým. Štýlová a moderná terasa by mala byť nenáročná na údržbu. Musí byť na prvý pohľad jasné, že slúži predovšetkým na relax a nie ako skladisko pre veci, ktoré potrebujete pri práci v záhrade.

Prispôsobuje sa tomu aj záhradný nábytok. Ak sa páči táto tendencia aj vám, pri zariaďovaní letnej terasy zvoľte komfortnú čalúnenú záhradnú sedačku. Je odolná nielen voči externým podmienkam, ale aj štýlová. Ponúka dostatok priestoru pre komfortné sedenie aj pri väčšom počte hostí.

Môžete ju doplniť záhradnými hojdacími posteľami, vzorovanými vankúšmi či kobercami a lampami s príjemným teplým svetlom. Myslite aj na ohniská alebo vonkajšie krby, kde hostí prekvapíte chutnými dobrotami a na príjemný letný večer u vás jednoducho nezabudnú.

ZÁHRADNÁ ZOSTAVA HIGOLD II - Estilofina
ZÁHRADNÁ ZOSTAVA HIGOLD II – Estilofina

Udržateľný záhradný nábytok 

Nábytok pre exteriér sa dnes vyrába z kvalitných a udržateľných materiálov, mnohokrát z recyklovaných kovov, dreva zo starých rybárskych člnov či z odpadu vyloveného v oceánoch alebo PET fliaš.

Nielen záhradné sedačky, ale aj záhradné stoly sa dnes prispôsobujú najmodernejším trendom. V ponuke Estilofina nájdete také, ktoré majú minimalistický dizajn, no zároveň pôsobia organicky.

V popredí sú dnes skôr svetlejšie farby, pričom sa veľmi často využíva takzvaná monochromatická schéma kombinovania farieb. Spočíva vo využívaní tej istej farby vo viacerých tónoch.

 

OKRÚHLY ZÁHRADNÝ STÔL MEKHI TEAK - Estilofina
OKRÚHLY ZÁHRADNÝ STÔL MEKHI TEAK – Estilofina

Hoci sú biele záhradné sedačky hitom tohto leta, príjemne tiež vyniknú v odtieňoch béžovej či svetlo sivej. Sú estetické a navyše aj veľmi praktické. Počas horúčav sa svetlý nábytok neprehrieva a vy si tak môžete užívať chvíle na záhrade v príjemnom chládku a pohodlí.

Rovnakú obľúbenosť tiež zažívajú drevené záhradné stoly, ktoré pôsobia veľmi prirodzene a majú dlhú životnosť. Vyžarujú nefalšovaný prírodný nádych, ktorý môžete kombinovať rôznymi spôsobmi s iným záhradným nábytkom.

Spolu so záhradnou sedačkou či lavicou vytvorí záhradný stôl z masívu dokonalé miesto pre oddych či gurmánske zážitky. Veď kto by si nechcel vychutnať obed či večeru v dobrej spoločnosti na čerstvom vzduchu?

Nahliadnite do sveta štýlového záhradného nábytku Estilofina a pripravte pre vašich hostí udalosť, na ktorú len tak nezabudnú.

 

4