Úvod Rady a tipy Prečo je draslík dôležitý? Toto sú najčastejšie dôvody

Prečo je draslík dôležitý? Toto sú najčastejšie dôvody

771
0
ZDIEĽAŤ
Prečo je draslík dôležitý? Toto sú najčastejšie dôvody
Prečo je draslík dôležitý? Toto sú najčastejšie dôvody

Draslík patrí najdôležitejšie minerály v ľudskom tele. Len málokto si uvedomuje, že bez tejto zložky nedokáže telo fungovať správne. V tomto článku si povieme najčastejšie dôvody, prečo je draslík pre ľudské telo tak veľmi dôležitý.

Draslík dokáže zabezpečiť napríklad udržanie optimálneho množstva vody v bunkách. To je dôležité z hľadiska celkového zdravia buniek. Dokáže tiež udržať potenciál bunkových membrán, ale napríklad aj svalových vlákien. Zaisťuje tiež prenos nervových impulzov. Okrem iného, možno by ste neverili, no draslík je v tele obsiahnutý až v množstve 98 %. Jednoducho povedané, pre ľudské telo je priam nenahraditeľný.

Zlepšuje celkové zdravie

Je dokázané, že draslík zlepšuje celkové zdravie človeka. V mnohých prípadoch totiž dokáže znížiť riziko vzniku srdcových ochorení, znižuje krvný tlak, prispieva k zdraviu kostí, obličiek, ale aj svalov. Zaisťuje zdravie človeka a minimalizuje akýkoľvek výskyt možných ochorení, vďaka čomu je táto látka pre telo maximálne dôležitá.

Draslík vo výživových doplnkoch

Pri nedostatku draslíka je potrebný jeho prísun. Ten môže byť napríklad aj v podobe výživových doplnkoch, ktorých na trhu nájdeme kvantum. Len máloktoré z nich však stoja za to. Výborným riešením je doplnok stravy Draslík, ktorý obsahuje vysoko účinnú kombináciu látok rôzneho druhu. Zabezpečuje optimálny prísun draslíka do tela, vďaka čomu je tento výživový doplnok veľmi účinný. Používať ho môžete aj ako prevenciu.

Prírodné zdroje draslíka

Keďže je draslík dôležitý z hľadiska celkového zdravia, siahnuť môžete aj po prírodných zdrojoch. Tie môžete zakomponovať do svojho jedálnička. Výborným riešením je sója, pšeničné otruby, fazule, figy, huby, avokádo, kapusta, varený špenát, losos, banány či sladké zemiaky. Možností je skutočne veľa, preto neváhajte tieto potraviny jesť častejšie. Určite sa to odrazí aj na vašom zdraví. Ide totiž o potraviny, ktoré obsahujú skutočne veľké množstvo živín.

4