Úvod Rady a tipy Hračky, ktoré rastú s deťmi

Hračky, ktoré rastú s deťmi

835
0
ZDIEĽAŤ
Hračky, ktoré rastú s deťmi
Hračky, ktoré rastú s deťmi

Vybrať deťom taký darček, ktorý bude rásť spolu s nimi, vie byť poriadny oriešok. Dnes vám teda predstavíme niekoľko známych hračiek, na ktoré deti nezabudnú ani keď budú staršie a v dospelosti na ne budú spomínať s úsmevom na tvári.

Bábiky a plyšové hračky

V hračkárstvach nájdete v dnešnej dobe mnoho druhov bábik, no len niektoré dokážu deti nielen zabaviť, ale aj čo-to naučiť. Handrové bábiky podporujú v deťoch spoločenské schopnosti, empatiu, vývoj zmyslového vnímania či predstavivosť. Obvykle sú vyrobené z kvalitných prírodných materiálov, ktoré môžu byť aj recyklované a ktoré vydržia dlho.

Okrem handrových bábik sú to aj plyšové hračky, ktoré dokážu deti sprevádzať až do dospelosti. Kvalitné plyšáky nájdete dnes v každom hračkárstve. Ponuka je ozaj široká, a tak nie je problém nájsť správneho plyšáka pre každého.

Stavebnice

Skladačky dokážu spraviť s detskou predstavivosťou a kreativitou ozajstné divy. Nech už zvolíte drevené, plastové alebo iné skladačky, vždy myslite na to, komu ich dávate. Niektoré skladačky totiž obsahujú príliš malé kúsky, ktoré by mohli deťom uškodiť.

Výhodou skladačiek je, že k mnohým môžete postupne dokupovať ďalšie a ďalšie diely, vďaka čomu z nich deti nemusia nikdy vyrásť. Skladačky sa môžu aj navzájom dopĺňať a vytvoriť tak väčší celok.

Psy a malé deti

Domáce zvieratá síce nie sú hračky, no hrať sa s nimi určite dá. Máme na mysli hlavne psov, ktorí dokážu priniesť do rodiny plno života a harmónie. Rodinu môžu posilniť spoločné prechádzky so psom či rôzne vtipné situácie. Pre malé dieťa je pes významným zdrojom pochopenia, empatie a láskavosti. Prítomnosť psíka môže tiež posilniť pocit zodpovednosti a spoločenské schopnosti.

Hračky, ktoré dokážu vyrastať spolu s dieťaťom sú čoraz vzácnejšie. Mnoho hračiek sa vyrába z lacných materiálov, ktoré sa rýchlo opotrebujú, stratia farbu alebo deti skrátka prestanú baviť. Kvalitné handrové bábiky či stavebnice môžu byť zdrojom inšpirácie a kreativity počas celého detstva. Hravým spoločníkom, ktorý prinesie dieťaťu plno zábavy, môže aj byť psík, no ten sa nehodí do každých priestorov. Ktoré hračky ste si do dospelosti priniesli vy?

4