Úvod Rady a tipy Ako dokáže euro prepravka zefektívniť logistiku?

Ako dokáže euro prepravka zefektívniť logistiku?

1869
0
ZDIEĽAŤ

Pri optimalizácii efektivity logistiky sú samotné prepravky častokrát zanedbávané. V skutočnosti sú to však práve euro prepravky, ktoré dokážu efektivitu logistiky tovarov výrazne ovplyvniť. Ako?

Je to skutočne tak. Ten „obyčajný kus plastu“, ktorý slúži na prepravu a skladovanie tovarov, má veľký význam. Najmä v dnešnej dobe automatizovaných procesov, ktoré sú využívané prakticky v každom odvetví priemyslu a obchodu. Dnes sa už len málokedy stretnete s prevádzkami, kde sa s prepravkami s tovarom manipuluje ručne. Tomuto trendu sa prispôsobujú aj výrobcovia prepraviek, ktorí ich inovujú tak, aby plne vyhovovali moderným logistickým riešeniam, no zároveň si zachovali čo najlepšie vlastnosti, najmä z hľadiska nosnosti, pevnosti a schopnosti ochrániť prepravovaný tovar.

Ak vo vašej firme využívate staré prepravky, je dosť možné, že znižujú efektivitu logistiky. Zaberajú zbytočne veľa priestoru, nie sú prispôsobené automatizovaným procesom a možno im chýba aj nejedno praktické riešenie. Ako by mala vyzerať kvalitná moderná euro prepravka, ktorá dokáže pozitívne ovplyvniť efektivitu logistiky vo vašej firme?

Etikety, čiarové kódy a stohovanie

Pozrime sa na euro prepravky Schoeller Allibert, experta na výrobu plastových prepravných boxov a kontajnerov. Tie v prvom rade potešia plastom, z ktorého sú vyrobené. Ten je mimoriadne pevný, zaručuje tak maximálnu nosnosť, avšak pri zachovaní čo najnižšej hmotnosti samotnej prepravky. Tento plast je naviac hygienický, má dlhú životnosť a po skončení životnosti sa dá jednoducho recyklovať. Výhodou prameniacou z odolného plastu je aj možnosť jednoduchého stohovania prepraviek, a to aj pod záťažou. Vďaka stohovaniu ušetria prepravky veľa priestoru, čím prispejú k efektivite prepravy.

Praktickým riešením je aj predpripravený priestor na čiarové kódy a etikety, aby mohli byť prepravky jednoducho identifikované skenermi v moderných výrobných halách a logistických centrách. Tak čo, využívate už takéto moderné euro prepravky vo vašej firme aj vy?

4