Úvod Rady a tipy Plastové skladacie prepravky sú skvelým riešením pre B2B!

Plastové skladacie prepravky sú skvelým riešením pre B2B!

1926
0
ZDIEĽAŤ

Automatizácia procesov a rýchle kolobehy transportu a skladovania tovarov vo firmách si vyžadujú moderné riešenia. Takými sú napríklad plastové skladacie prepravky, ktoré prinášajú mnoho výhod do viacerých sektorov výroby a skladovania tovarov!

Moderná plastová prepravka musí spĺňať veľké množstvo náročných kritérií. V prvom rade musí byť optimalizovaná pre automatizáciu procesov vo výrobe a skladovaní. Ak sa pozriete do modernej výrobnej haly alebo triediacej stanice, zistíte, že s prepravkami manipulujú takmer výhradne roboty. Prepravky tak musia byť čo najodolnejšie, aby vydržali v náročných podmienkach dlho slúžiť bez toho, aby bola potrebná ich častá obnova. Mali by disponovať skladnými rozmermi, vďaka ktorým sa budú bez ťažkostí prepravovať na rôznych dopravníkoch v triediacich strediskách. No to zďaleka nie je všetko. Medzi hlavné priority stále patrí odolnosť a schopnosť prepraviek ochrániť tovary, ktoré sú v nich prepravované.

Všetky tieto vymoženosti spájajú do jedného kompaktného celku práve skladacie prepravky. Prečo sa ich oplatí zvoliť?

Úspora miesta a ochrana tovaru

Okrem toho, že skladacie prepravky sú prirodzene homologované do všetkých sektorov výroby a skladovania tovarov a dobre si sadnú s akýmkoľvek automatizovaným strojom, naviac prinášajú viacero pozitívnych vlastností aj z hľadiska úspory miesta a ochrany tovaru. Plast, z ktorého sú vyrobené, je dimenzovaný na vysokú nosnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom a mechanickému poškodeniu. Výhodou plastu je aj vysoká miera hygienickosti a jednoduchosť údržby. Plastové skladacie prepravky sú tak vhodné aj na prepravu potravín a iných citlivých tovarov. Skvele poslúžia aj na uskladnenie drobných súčiastok v automobilovom priemysle a ďalších odvetviach.

Vďaka možnosti skladania navyše ušetria miesto pri preprave. Kvalitné skladacie prepravky zoženiete v ponuke spoločnosti Schoeller Allibert. Tak na čo ešte čakáte? Začnite ich vo vašej firme využívať aj vy!

4