Úvod Life & Style Prečo sa rozhodnúť pre drahší masívny rošt do postele?

Prečo sa rozhodnúť pre drahší masívny rošt do postele?

2458
0
ZDIEĽAŤ
Prečo sa rozhodnúť pre drahší masívny rošt do postele?

Keď ide o zdravie, šetriť sa nemá. Žiaľ, spoločensky dosť podceňovanou je stále kvalita nášho spánku. Nejde o žiadny chvíľkový relax, ale o nevyhnutnú 6 až 8-hodinovú regeneráciu tela. Nočný spánok potrebujeme, aby sme na ďalší deň naplno fungovali doma, v práci a nezaspali na žiadnych vavrínoch. Nie o vavrínoch, ale o posteľných roštoch bude náš nasledujúci článok.

Kvalita posteľného roštu sa (ne)priamo preukazuje na celkovom pohodlí a intenzite spánku. Je to najmä preto, že rošt tvorí podklad pre matrac. Ten je viac „viditeľný“, častejšie s ním manipulujeme, upravujeme a porovnávame, či nám novší model lepšie poslúži než staršie matrace. Rošt však upevníme na posteľ spravidla len raz a zväčša nám slúži, až dokým sa nerozhodneme pre nové vybavenie.

Rošt pokrýva matrac a na matrac vrstvíme posteľnú bielizeň, vankúše a paplóny. Aj to je dôvodom, prečo rošt a jeho vplyv na naše zdravie počas spánku je v ústraní. Tak ako každého iného sortimentu, aj roštov je nespočetne veľa. Dnes upriamime pozornosť na trvácne masívne rošty, ktoré zabezpečujú optimálnu oporu pre ergonómiu nášho tela, nespôsobujú teda zvýšený tlak ani bolesti.

Masívny rošt z bukového dreva

V ponuke prevládajú lamelové rošty z bukového dreva, ktorého domovinou bolo vysokohorské prostredie. Tieto podnebné podmienky zabezpečujú, že drevo vyniká väčšou hustotou a pevnosťou. Životnosť takýchto roštov sa odhaduje približne na 10 rokov. Rošty dobre znášajú vyšší tlak, stres a každodennú záťaž.

Nosný rám roštov môže byť doplnený o zmes buku a brezy. Okrem základných funkčných vlastností rošt z bukového dreva disponuje aj zvýšenou vzdušnosťou. Samozrejme, za podmienok, že medzery medzi latami nie sú väčšie ako 6 cm. Nosnosť týchto matracov sa odhaduje na cca. 150 kg. Sú vhodným podkladom pre pružinové alebo penové matrace.

Viete, že masívne rošty zo smrekového dreva sú jedny z najviac používaných pre dlhodobé pohodlie na posteli? Túto info potvrdzuje aj matracentrum, predajca a poradca certifikovaného vybavenia a doplnkov pre postele a kreslá.

 

4