Úvod Rady a tipy Kuna pod kapotou auta – ako sa jej môžem zbaviť?

Kuna pod kapotou auta – ako sa jej môžem zbaviť?

866
0
ZDIEĽAŤ
Kuna pod kapotou auta – ako sa jej môžem zbaviť?
Kuna pod kapotou auta – ako sa jej môžem zbaviť?

Pýtate sa, ako taká kuna vôbec vyzerá? Na úvod treba dodať, že farba srsti je medzi kunami jedinečná, a to svetlá a pestrá. Vrch hlavy je čiernohnedý s lesklými hnedými odleskami, zatiaľ čo líca sú o niečo viac červenkasté, s prímesou bielych končekov vlasov. Zadná časť uší je čierna, zatiaľ čo vnútorné časti sú pokryté žlto-sivou farbou. Srsť je lesklej hnedožltej farby so zlatým odtieňom od tylovej kosti pozdĺž povrchu chrbta. Predné labky a predné končatiny sú čisto čierne, zatiaľ čo horné časti končatín majú rovnakú farbu ako predná časť chrbta. Chvost má lesklú čisto čiernu farbu, hoci špička má svetlo fialovú farbu. Kontrastné znaky na hlave a hrdle sú pravdepodobne rozpoznávacími znakmi.

Ako dlho sa kuny môžu dožiť?

Kuna lesná sa priemerne môže dožiť až 12 rokov, hoci väčšina jedincov sa nedožije viac ako päť až osem rokov. Väčšinou kuny zabíjajú líšky, hraboše, či myši, no čelia množstvu ďalších výziev na prežitie, vrátane fragmentácie biotopu, usmrcovania pri prechádzaní ciest a prenasledovania.

Kuna sa usídlila pod kapotou auta. Čo s tým?

Ako sa zbaviť kuny? Základom je chrániť vozidlo pred nečakanými škodami spôsobenými zvieratami, a to vrátane kún, ktoré vedia narobiť veľa škody. K dispozícii je trebárs univerzálny ultrazvukový odpudzovač kún do auta napájaný 2 x AA batériami s dlhou životnosťou. Kvalitný nemecký produkt pre použitie ako v automobiloch, tak aj doma, v garáži, alebo pod altánkom kde nie je prívod elektriny humánne a bezpečne odpudzuje škodcov, a to pomerne rýchlo a jednoducho. Závesný odpudzovač kún do auta je pachový plašič kún vo forme závesných odpudzujúcich gúľ k ochrane motorového priestoru pred kunami. Jednoduchá a rýchla inštalácia s okamžitým účinkom by teda nemala by chýbať žiadnemu vodičovi vo svojej výbave.

 

.

 

4