Úvod Rady a tipy Odosielanie a prijímanie emailov klientom: Aké porty budete potrebovať?

Odosielanie a prijímanie emailov klientom: Aké porty budete potrebovať?

1049
0
ZDIEĽAŤ
Odosielanie a prijímanie emailov klientom: Aké porty budete potrebovať?
Odosielanie a prijímanie emailov klientom: Aké porty budete potrebovať?

Existuje niekoľko dôležitých serverov a tiež aj portov, ktoré sú dôležité pre prijímanie a odosielanie emailov. Aby všetko fungovalo správne a tak, ako má, tieto porty musia byť zadané v špeciálnych nastavenia.

Dôležité je, aby ste si vopred overili svoje prihlásenie cez Webmail. Nejde o nič náročné. Potrebné je len zadať váš email do okienka, kde od vás budú požadovať meno používateľa a následne zadáte už len heslo. To, že sa úspešne prihlásite znamená, že heslo je k emailovej stránke správne, a preto aj bude fungovať bez akýchkoľvek komplikácií. Potom, ako si overíte svoj email a zistíte, či funguje správne, môžete si do nastavení pridať potrebné porty a protokoly.

IMAP

Vo všeobecnosti platí, že IMAP predstavuje protokol, vďaka ktorému si budete vedieť nastaviť efektívny príjem emailov. Máte si tak možnosť sami riadiť obsah emailovej schránky. Veľkým benefitom je v rámci tohto protokolu je synchronizácia. Čo to v praxi znamená? Ide o to, že ak v klientovi odstránite niektoré z prijatých emailov, automaticky sa vymažú aj v schránke. To isté platí nielen pri odstraňovaní správ, ale aj pri ich presúvaní.

IMAP protokol sa nastavuje v kombinácii so SSL zabezpečením. Budete potrebovať zabezpečený server, konkrétne mail.exohosting.com a použiť port 993. Exo hosting je v tomto prípadne veľmi dôležitý. Samozrejme, IMAP je možné nastaviť aj bez použitia SSL zabezpečenia. Táto možnosť by však u vás mala nastať len v prípade problémov s pripojením.

POP

Existuje aj POP protokol, ktorý slúži na sťahovanie emailov zo schránky. Používa sa najmä pri viacerých klientoch, ktorých používate na viacerých počítačoch. Ak ste si na jednom počítači stiahli protokol POP, na ďalšom sa stiahnu znovu. Výhodou. POP protokolu je jednoduché používanie a tiež aj vyššia rýchlosť.

4