Úvod Rady a tipy Imelo nepatrí len do vianočne vyzdobeného interiéru

Imelo nepatrí len do vianočne vyzdobeného interiéru

1074
0
ZDIEĽAŤ
Imelo nepatrí len do vianočne vyzdobeného interiéru
Imelo nepatrí len do vianočne vyzdobeného interiéru

Túto zaujímavú rastlinku si spojujeme s vianočnými svatkami. Patrí medzi symboly Vianoc a objavuje sa ako vianočná výzdoba našich domov. Keď ju vidíme predávať na trhovisku, zahreje nás pri srdci, pretože sa opäť blížia Vianoce. Lenže nášmu srdcu by malo byť imelo blízke aj ako liečivá bylinka.

Poznáte liečivé účinky imela?

Imelo má schopnosť podporovať funkcie srdca. Veľmi priaznivo tiež ovplyvňuje cievy a cievny systém. Udržiava aj normálnu hladinu cholesterolu a tukov v krvi. Veľmi zaujímavú kombináciu tvorí s hlohom. To je ďalší pomocník pre zdravé srdce. Hloh reguluje srdcovú aktivitu a zvyšuje zásobenie kyslíkom. Ako týchto dvoch prírodných pomocníkov užívať? Ideálne v kvalitnom výživovom doplnku, akým je IMELO–HLOH plus horčík. Produkt na Slovensko distribuuje Happy Trade a v Českej republike ho vyrába Naturvita. Kúpiť sa dá v e-shope Pilulka.sk. Okrem imela bieleho a hlohu obyčajného obsahuje aj horčík. Ten prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Podporuje tiež činnosť nervovej sústavy a svalov.

Imelo nás fascinuje

Parazituje na stromoch, predovšetkým na tých listnatých s tvrdým drevom. Iný druh imela však môžeme vidieť aj na borovici a smreku. Celkom u nás rastú tri druhy imela, ale celosvetovo ich je až 70 druhov. Ide o poloparazitickú rastlinu. Pokiaľ nie je premnožené, stromu neublíži. Používa ho pre svoj príjem vody a minerálnych látok.

Prečo je imelo symbolom Vianoc?

Imelo patrí neodmysliteľne k vianočnej výzdobe. Uväzuje sa do malých kytíc a vešia sa nad dvere, alebo pod strop. Do domu má priniesť šťastie a bohatstvo. Z angloamerických krajín k nám prišiel zvyk bozkávania sa pod imelom. Dvojici, ktorá to urobí, má zaručiť trvalý vzťah.

Určite na imelo tento rok v predvianočnom čase nezabudnite. Je príjemným spestrením vianočnej výzdoby. Užívajte ho však vždy len správnym spôsobom a v správnom množstve – v kvalitnom výživovom doplnku, akým je IMELO–HLOH plus Horčík.

4