Úvod Life & Style Zunovala sa vám vaša obývačka? Vylepšite si ju.

Zunovala sa vám vaša obývačka? Vylepšite si ju.

4192
0
ZDIEĽAŤ
Zunovala sa vám vaša obývačka? Vylepšite si ju.
Zunovala sa vám vaša obývačka? Vylepšite si ju.

Obývačka by mala byť reprezentatívnym a najviac živým miestom v byte či dome. Pre niektorých je dokonca pýchou. No môže sa stať, že po rokoch obývania tejto miestnosti zistíte, že sa vám už nepáči či zacítite potrebu zmeny. Prečítajte si niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri jej inovovaní.

Vymeňte sedačku

Ak stále vo svojej obývačke prechovávate starý štýl sedenia v podobe gauča a kresla a už sa vám to zunovalo, je načase zmeniť to. Dnešné nové a moderné riešenia ponúkajú výrobu sedačiek na mieru presne podľa vašich predstáv. Môžete si tak do obývacej izby zabezpečiť sedenie prispôsobené rozmerom a tvarom miestnosti či dokonca sedenie rôznych atypických tvarov a farieb.

Vyskúšajte tehly

Samozrejme, nenabádame vás na ničenie a zoškrabávanie omietky. Veľmi pekným a vkusným oživením obývacieho priestoru môže byť práve stena s tapetou imitujúcou tehlový múr. Takúto stenu môžete zvoliť za knihovňu či gauč.

Zosvetlite priestor

Vymaľujte na bielo, zbavte sa starých záclon či závesov. Čím viac svetla do miestnosti dostanete, tým priestrannejšie a čistejšie bude vaša obývačka vyzerať. Ak sa predsa len nechcete vzdať záclon či závesov, vymeňte tie staré za nové vyrobené z jemných svetlých materiálov.

Môžete zvoliť aj zrkadlo

Možno sa vám zrkadlo hodí viac do kúpeľne či spálne. To však nemusí byť pravidlo. Zrkadlo obývačku spestrí a dodá jej viac svetla. Efektne rozšíri priestor a vynikne za menšími objektmi.

Doprajte si luxus

Nehovoríme teraz o drahých kúskoch nábytku či zlatých interiérových doplnkoch. Efekt luxusu dosiahnete aj s využitím farieb. Veľmi elegantne a bohato pôsobí kombinácia čiernej a fialovej farby. Dajte však pozor, aby ste nepoužili príliš veľa tmavej farby, aby sa vaša obývačka naopak nezmenila na pochmúrne miesto. Preto radšej voľte tmavé prvky pri menších bytových doplnkoch. V prípade, že chcete tmavú farbu použiť na steny obývačky, zvoľte si len jednu, maximálne dve steny.

Nebojte sa prírodných materiálov

Mnoho ľudí sa obáva využívania prírodných materiálov. No nie je na to žiaden dôvod. Ak sa chcete vo svojej obývačke cítiť dobre a možno aj trochu luxusne, pokojne využite drevo. Vďaka svojmu vzhľadu dodá miestnosti originalitu. Navyše, dá sa dodatočne upravovať či už lakovaním, alebo rôznymi nátermi. Prírodné materiály môžete využiť aj na sedačkách, ktoré nie sú potiahnuté klasickým čalúnením, ale napríklad kožou. Pôjde pravdepodobne o drahší špás, ale pridá to na elegancii a luxuse vašej obývačky. Navyše pri kvalitných materiáloch máte záruku, že nábytok či doplnky budú mať dlhšiu trvácnosť.

Oživte starý nábytok

V dnešnej dobe je veľmi populárny aj vintage štýl. Ak máte doma nejaký starý kus nábytku, ktorý vám len leží niekde v kúte, nechajte si ho zreparovať. Dobre vyzerajú stoličky, stolíky či staré lampy. Oživíte a ozvláštnite tak priestory a navyše bude to pôsobiť ako úcta k tradíciám či histórii.

 

4