Úvod Life & Style Zumba vám nabudí telo a uvoľní myseľ

Zumba vám nabudí telo a uvoľní myseľ

6841
0
ZDIEĽAŤ
Zumba vám nabudí telo a uvoľní myseľ
Zumba vám nabudí telo a uvoľní myseľ

Trend Zumba dance dorazil na Slovensko pred niekoľkými rokmi. Napriek tomu, že v súčasnosti máte na výber z niekoľkých desiatok nových cvičebných metód, ešte stále si zachovala na svojej atraktivite. Tanec, zvuky latinskoamerickej hudby a záplava endorfínov šťastia, ktoré napĺňajú telo dobrou náladou a vyčistia vašu myseľ, lákajú nielen ženy, ale aj mužov. Telocvične a tanečné miestnosti sa tak napĺňajú tónmi hudby, smiechom a zábavou. Skúste rozhýbať svoje telo zumbou a dopomôžte si tak prinajmenšom k predchádzaniu bolesti chrbtice.

Čo vlastne zumba je?

Populárny fitness program bol inšpirovaný latinskými tancami a vyvinutý na premenu klasického fitness cvičenia na akúsi tanečnú párty. Pomerne ľahké tanečné kroky sa spájajú so spaľovaním kalórií a navyše s kardiovaskulárnym cvičením. Klasické hodinové cvičenie zahŕňa salsu, flamenco, mambo, rumbu a v závislosti od inštruktora pri cvičení natrafíte aj na kroky hiphopu či brušných tancov. Pri zumbe dokáže vaše telo spáliť 600 až 1000 kalórií za hodinu. Okrem iného je teda výhodou aj to, že sa v stravovaní nemusíte obmedzovať diétnymi pokrmami, ktorých dodržiavanie je pre mnohých občas veľkou prekážkou.

Po práci rozhýbte boľavú chrbticu

Súčasná doba a využívanie počítačových technológií znamená pre mnohých hodiny strávené sedením na kancelárskej stoličke a s tým spojené problémy s boľavou chrbticou. Tá neobchádza ani ľudí, ktorí pri práci celý deň stoja. Absencia pohybu, či dlhé sedenie v statickej polohe napĺňajú čoraz častejšie čakárne lekárov a fyzioterapeutov. Bez pravidelného cvičenia svalstvo ochabuje a práve to býva častejším dôvodom bolesti ako samotná chrbtica. Zumbou si zabezpečíte prevenciu pred nepríjemnými pocitmi bolesti. Nájdete v nej cvičenie, zábavu a vďaka uvoľneniu psychiky je prospešná aj pre duševné zdravie. Ďalšou výhodou je,  že keďže tancujete stále v rytme, ste prinútení pravidelne dýchať do bránice, aby ste predišli dýchavičnosti. Aj nesprávne dýchanie, akoby do ramien, spôsobuje nepríjemné pichanie v chrbtici a oblasti krížov. S týmto problémom sa stretávajú najmä ženy, keďže muži prirodzene dýchajú podvedome do bránice.

Vyplavené endorfíny šťastia vám urobia krajší deň

Pri tancovaní sa vám z tela vyplavujú všetky nežiaduce toxíny a na druhej strane sa vám do mozgu uvoľňujú veľmi prospešné hormóny. Omladzujú pokožku a vyvolávajú úsmev na tvári, čo vás spraví ešte krajšími. Zabezpečiť telu vlastné ópium šťastia je tou najlepšou zbraňou proti zlej nálade. Endorfín má modulačné funkcie a tak vplýva aj na kvalitu vášho spánku. Vyskúšajte „zumbovať“ a zabezpečte si tak uvoľnenie tela aj duše po namáhavom dni a nabuďte sa na tie nasledujúce. Možno vám napomôže aj k lepšiemu spánku a vy sa konečne sladko vyspíte.

 

 

4