Úvod Rady a tipy Čo vlasom škodí?

Čo vlasom škodí?

6390
0
ZDIEĽAŤ
Čo vlasom škodí?
Čo vlasom škodí?

Vlasy sú korunou krásy a zároveň ozdobou každej ženy. Zlou starostlivosťou si však môžete vypestovať akurát tak slamu na hlave. Je to tvrdé? Možno, ale taká je realita.  O vlasy sa netreba starať o nič menej ako o pokožku či nechty. Tiež rastú a buď budú rásť do krásy alebo tou horšou cestou.

V článku sa dozviete čo nerobiť, aby ste si vlasy nezničili, ale práve naopak, mohli sa pýšiť krásnou hrivou.

Tepelná úprava

Každá z nás chce vyzerať dobre a preto často používame kulmy a žehličky, aby sme vyzdvihli krásu našich vlasov. Na tom nie je nič zlé pokiaľ to nerobíte každý deň. Každodenná tepelná úprava vlasom na krásne neprispieva, ale poškodzuje ich. Začne to polámanými končekmi vlasov a môže viesť až k ich vypadávaniu. Nechajte svoje vlasy dýchať a dajte im zažiariť ich prirodzenosťou. Rovné či kučeravé, každé vlasy majú svoje čaro.

Uterák

Možno teraz nechápete čo je zlé na súvislosti uterák a vlasy.  Ale dámy, priznajte sa. Ktorá z vás si po umytí vlasy začne drhnúť uterákom v rukách? Asi mnohé z nás to tak robia, avšak drsný povrch uterákov vlasy poškodzuje a uberá im z lesku a zdravo vyzerajúceho looku. Skúste namiesto toho použiť bavlnené tričko, ktoré je oveľa šetrnejšie.

Turban na hlave

Ďalšia vec v rovnakej súvislosti je aj turban, ktorý si asi každá žena robí na hlave po umytí a jemnom vysušený. Uterák nasiakne prebytočnú vodu a vlasy tak  budú oveľa skôr suchšie. Áno, avšak je tu malý háčik. Tým, že si takto okolo hlavy obtočíte  uterák vytvárate obrovský tlak na korienky vlasov a tak si koledujete o skoré vypadávanie vlasov. Na toto vám tiež poslúži ľahké, bavlnené väčšie tričko, s ktorým môžete urobiť to isté. Avšak toto tričko vám vlasy nebude ťahať zďaleka tak, ako uterák.

Časté umývanie

Pri umývaní vlasov dochádza k úbytku prirodzených olejov, ktoré sú vo vlasoch obsiahnuté. Čiže častejším umývaním príliš vysušíte pokožku hlavy a môžu sa vám začať tvoriť lupiny a to teda naozaj nevyzerá pekne.

Nekvalitné farby

Farbíte si vlasy doma? Na tom nie je nič zlé, no lepšie by bolo častejšie zájsť ku kaderníčke, aby túto procedúru vykonala za vás. Kaderníctva totiž používajú omnoho iné farby na vlasy, ktoré sú síce silnejšie, ale šetrnejšie k vlasom a pokožke vašej hlavy.

Zlá strava

Tak ako aj  naša pokožka, zuby, oči či nechty, tak aj naše vlasy odzrkadľujú to, čo jeme. Doprajte si pestrú a vyváženú stravu plnú vitamínov, minerálov a antioxidantov.

Tip!

A na záver vám prinášame malý tip na domácu masku na vlasy, ktorá má skvelé účinky na vlasy.

Potrebujeme:

  1. 1 vajíčko
  2. 3PL kávy
  3. 2PL olivového oleja

Všetky suroviny zmiešajte spolu a naneste rovnomerne na vlasy od korienkov. Túto masku nechajte pôsobiť aspoň 25 až 30 minút a potom vlasy klasicky opláchnite a umyte vašim obľúbeným šampónom.

Takže dámy, o vlasy sa treba starať, pretože ich vidí každý, kto sa na vás pozrie. Dbajte na pravidelnú starostlivosť a dajte im občas  vydýchnuť. Dúfame, že vám rady pomôžu k dosiahnutiu naozaj krásnych a zdravých vlasov.

 

 

 

4