Úvod Life & Style Nechce sa vám chodiť do posilňovne? Zriaďte si doma vlastnú!

Nechce sa vám chodiť do posilňovne? Zriaďte si doma vlastnú!

5952
0
ZDIEĽAŤ
Nechce sa vám chodiť do posilňovne? Zriaďte si doma vlastnú!
Nechce sa vám chodiť do posilňovne? Zriaďte si doma vlastnú!

Možno práve bojujete s tým, že by ste naozaj chceli začať robiť niečo pre vaše telo, no na pravidelnú návštevu posilňovne nemáte buď dostatok motivácie, alebo dostatok času. Nezúfajte, dnes si už môžete zriadiť domácu posilňovňu aj priamo u vás doma, a to bez toho, aby ste svoj rozpočet významne zaťažili. Tieto cvičebné pomôcky vás nevyjdú draho a dosiahnete s nimi vynikajúce výsledky.

Odporové gumy a expandre

Tieto cvičebné pomôcky spôsobili v poslednom období vo fitness svete skutočný boom a odvtedy sa tešia veľkej obľube po celom svete. Pre vašu domácu posilňovňu sú nevyhnutnosťou a povinnou výbavou, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Jednou z ich najväčších výhod je vynikajúca skladnosť, ktorú určite oceníte. Mimo cvičenia ich môžete skladovať naozaj kdekoľvek, a to bez toho, aby vám zaberali väčší priestor. Ďalšou výhodou odporových gúm a expandrov je to, že vám ponúkajú nespočetné množstvo možností využitia. Na internete nájdete veľa videí, ktoré vám ukážu, ako s nimi správne pracovať. Vhodné sú pre vás predovšetkým vtedy, ak sa chcete zamerať na redukciu tuku a na formovanie problémových partií vášho tela.

Švihadlo

Pokiaľ s cvičením len začínate a nechcete do svojej domácej posilňovne investovať veľa, na nevyhnutné kardio cvičenie si nekupujte drahý bežecký pás, či stacionárny bicykel. Na začiatok vám úplne postačí švihadlo. Skákanie cez neho je totiž stále považované za jedno z najlepších a najúčinnejších kardio cvičení, ktoré vám pomôže zatočiť s nadbytočnými kilogramami rýchlo a efektívne.

Závažia

Závažia sú takisto povinnou výbavou každej domácej posilňovne. Pri výbere tých najvhodnejších pre vás dbajte nielen na ich váhu, ale aj na materiál, z ktorého sú vyrobené – každému totiž vyhovuje niečo iné. Môžete si tiež zakúpiť sadu s viacerými činkami rôznych hmotností, alebo jednu činku s možnosťou dopĺňania závaží podľa vášho uváženia. Cvičenie so závažiami je pre vás skvelou voľbou vtedy, ak si chcete vyformovať ruky, brucho a chrbát. Musíte si však samozrejme zvoliť nielen správne cviky, ale aj správnu hmotnosť závaží. Vždy začínajte s nižšími váhami a v niekoľkodňových intervaloch ich postupne zvyšujte. Predídete tak nielen nepríjemnej svalovej horúčke či prípadnému zraneniu, ale aj demotivácii, ktorá by mohla spôsobiť vašu nechuť do ďalšieho cvičenia.

Inštruktážne videá

Aby ste si mohli zvoliť tie najefektívnejšie a najúčinnejšie cviky, nechajte si poradiť odborníkmi z inštruktážnych cvičebných videí. Na internete ich nájdete obrovské množstvo, pričom niektoré sú zdarma, no za niektoré si môžete aj priplatiť. V tom prípade máte väčšinou k dispozícii bonusy ako napríklad konzultácie s cvičiteľom, či pravidelné zasielanie týždenných, či mesačných inšpirácií na jedálniček. K dispozícii tak budete mať veľké množstvo cvičení, ktoré môžete obmieňať podľa toho, na čo práve budete mať chuť a náladu.

 

4