Úvod Life & Style 11 kuul vecí, ktoré môžete robiť legálne, ak si na to vyberiete...

11 kuul vecí, ktoré môžete robiť legálne, ak si na to vyberiete správnu krajinu.

7967
0
ZDIEĽAŤ
11 kuul vecí, ktoré môžete robiť legálne, ak si na to vyberiete správnu krajinu.
11 kuul vecí, ktoré môžete robiť legálne, ak si na to vyberiete správnu krajinu.

Zákony môžu byť niekedy obmedzujúce a nedovolia vám napríklad riadiť tank, alebo behať nahý pod vplyvom LSD. Avšak medzi 196 krajinami na našej planéte sú aj také, kde si môžete dovoliť robiť určité extravagantné (mierne povedané) veci a všetkým to tam príde v pohode.

 1. Byť nahý v Španielsku. Krajina, ktorá je obľúbená pre svoje nuda pláže. Veľa ľudí však vôbec netuší, že nahý nemusíte byť len na vyhradených plážach, ale na ktoromkoľvek verejnom priestranstve! Od roku 1978 totiž španielska ústava zaručuje ľuďom chodiť na Adama, dokonca tvrdí, že je to nepopierateľné ľudské právo.
 2. Pripevniť plameňomet na svoje auto v Južnej Afrike. Bez problémov si na káru nainštalujete dva plameňomety, každý z jednej strany, a keď vás bude chcieť niekto na ceste prepadnúť a auto vám ukradnúť, ugrilujete ho ohňom aj na vzdialenosť 20 metrov a sami si nezničte lak. V pohode a legálne.
 3. Zobrať si za ženu psa. Mať peknú svadbu so zvieraťom je legálne v Indii. Obľúbení sú psi. Aj ako manželia, aj ako manželky. Chlapík z Nového Dili to vysvetľuje: “Ako malý chlapec som utýral 2 psíkov na smrť a neskôr som ochorel. Chorobu som považoval za trest za moju krutosť.” Astrológ mu povedal, že má len jedinú možnosť ako prelomiť kliatbu-oženiť sa so psom.
 4. Získať umelecké diela v Holandsku. Ak ukradnete v krajine van Gogha umelecké dielo a budete dostatočne trpezlivý, po 20 rokoch, čo ho budete schovávať, sa automaticky stanete jeho vlastníkom. Ak je obraz kvalifikovaný ako súčasť kultúrneho dedičstva, budete to mať troche ťažšie: Počkať budete musieť 30 rokov.
 5. Nechať si pomôcť pichnúť heroín od štátneho zamestnanca. Vo Vancouveri môžete nájsť štátne budovy Insia, kde vám s tým pomôžu. Stačí si priniesť svoju dávku (nie, nezatknú vás) a vkročiť do jednej z 12 búdok. v ktorých nájdete sterilné vybavenie a ihly. Personál vám môže pomôcť nájsť tú správnu žilu, keď to budete potrebovať a bude dávať pozor, aby ste to neprehnali. Program sa začal pred 20 rokmi, keď mal Vancouver najviac prípadov HIV v rozvinutom svete. Projekt bol úspešný. Niektorí sa tam vracajú aj trikrát denne.
 6. Predať svoje obličky v Iráne. Ľudia bežne prilepia na stenu plagát s telefónnym číslom a krvnou skupinou. Niektorí idú ďalej a plagáty pekne pomaľujú sýtymi a hravými farbami. Iní zasa pripoja aj potvrdenie o tom, že obličky sú v dobrom zdravotnom stave. Je to kontroverzné, ale ľudia si nesťažujú.
 7. Užívať drogy v Portugalsku. Vláda dekriminalizovala drogy a to znamená, že to síce nie je úplne legálne, ale sedieť nepôjdete ak pri vás nájdu väčšie množstvo kokaínu alebo napr. LSD. Prinajhoršom vám odporučia navštevovať psychológa. Zdá sa, že táto drogová politika funguje. Portugalskej vláde sa podarilo znížiť stav HIV pozitívnych a úmrtia spôsobené drogami sa znížili až o 90%!
 8. Jazdiť si tankom v Anglicku. Nie je to tak ako v USA, kde môžete tankom jazdiť iba na špeciálne upravených miestach, kde si musíte zaplatiť, aby ste prešli cez maketu domu. Angličania sú ďalej. Tu môžete legálne jazdiť tankom po uliciach (ok, nemôžete búrať a strieľať), ísť tak po nákup, alebo vyzdvihnúť deti zo školy.
 9. Zmeniť si štátnu príslušnosť v Rusku. Na akúkoľvek. Skutočne legálne. Všetkým to je aj tak jedno. Môžete byť drakom, hobitom, Marťanom, záleží len na vašej fantázii.
 10. Zabiť svojho manžela v Hong Kongu. Ak sa preukáže, že muž bol manželke neverný, má právo ho legálne zabiť, a aby toho nebolo dosť, musí tak urobiť holými rukami. Ak dotyčná ovláda jiu-jitsu, veríme, že si s tým hravo poradí.
 11. Strieľať z guľometu v USA. Zbraň, ktorá je určená na kosenie nepriateľov, môže mať kadenciu až 6000 výstrelov za minútu a vy ju môžete mať v pohode položenú v predzáhradke spolu s fľaškou pivka a dobrou knižkou na stolíku.
4