Úvod Life & Style 11 miest v Európe, ktoré stoja za návštevu

11 miest v Európe, ktoré stoja za návštevu

6786
0
ZDIEĽAŤ
11 miest v Európe, ktoré stoja za návštevu
11 miest v Európe, ktoré stoja za návštevu

Netrepte sa na Bali, do Los Angeles, či do Thajska. Načo, keď v Európe máme skutočne kúúl mestá, ktoré sa oplatí navštíviť.

 1. Porto, Portugalsko. Čisté a elegantné Porto je srdcom a dušou severného Portugalska. Je to mesto zapísané v svetovom dedičstva UNESCO, a aj v McDonalde sú prekrásne lustre. Dávne úzke uličky ponúkajú netradičné pamiatky, staré kníhkupectvá a super kaviarne. Portugalsko má nedotknuté pobrežie a záľuba v ekologickom poľnohospodárstve zaručí, že jedlo aj víno si skutočne užijete. A ak necháte sprepitné, budete hrdinom.
 2. Berlín, Nemecko. Hlavné mesto Nemecka je pravdepodobne najlacnejšie v západnej Európe. Nájdenie cenovo dostupného ubytovania je rovnako jednoduché ako nájsť skvelý klub, hipsterskú kaviareň, či vege reštauráciu. Navyše, po nočnej párty môžete naraziť na každom rohu na tradičný nemecký Currywurst za 3 eura a polliter piva za rovnakú cenu. Berlín je plný múzeí, poulicneho umenia, krásnych parkov, je to neopísateľný mix starej školy a novej energie.
 3. Záhreb, Chorvátsko. Záhreb ešte stále nie je zaplavený turistami, takže by ste to mali využiť. Je to lacné mesto so starou architektúrou, neobvyklými parkami, výborným chorvátskym street jedlom, super kaviarňami, barmi a klubovou scénou. Pozor na miešané drinky B-52!
 4. Tallinn, Estónsko. Toto mesto je akýsi kokteil bluesu a post komunizmu. Je malé ako Švajčiarsko, ale ľudia tu majú obrovské srdcia. Je tu lacno, Fíni si sem denne chodia trajektom kúpiť cigarety a nejaké fľašky alkoholu. Tallinn je jedno z najkrajšie udržiavaných stredovekých miest na našej planéte. Zamilujete si tu miestne festivaly, ľudové tance, kuchyňu i pivo.
 5. Brusel, Belgicko. Hlavné námestie Grand Palace je tak ohromujúce, že keby ste videli len to a museli ísť hneď domov, aj tak by ste neľutovali. Žartujeme. Určite by ste ešte museli ochutnať Magrittovo múzeum, bruselskú čokoládu, tanier s mušľami, ich svetoznáme hranolky, vafle na ulici a belgické pivá na milión spôsobov. Ale nie naraz!
 6. Girona, Španielsko. Navštívte ju, ak hľadáte “starú” Európu. Stredoveká architektúra, kolosálna katedrála, malé kamenné uličky na vás určite zapôsobia. Musíte skúsiť miestnu katalánsku kuchyňu, pokecať s milými domácimi a na pláž Costa Brava to je len 20 minút jazdy.
 7. Krakov, Poľsko. Skutočný hipstersko- historický zážitok. Kazimierz, židovská štvrť, synagógy, graffity, kóšer lahôdky, vynikajúca kačka na višniach, absintový brloh Absynt Café, rozprávkový pôvab, drsná, krutá a smutná história, to je Krakov v celej svojej kráse.
 8. Glasgow, Škótsko. Glasgow má prekrásne múzeá, parky, kostoly, bla bla bla. Ale v Glasgowe ide aj o niečo iné. O celkové fluidum mesta, o vibrácie a energiu. Navštívte miestne puby, pokecajte s domácimi, spievajte a tancujte, dajte si brutálne kalorické raňajky a to opakujte niekoľko dní.
 9. Ľubľana, Slovinsko. Dlazdene uličky, trhoviská, stret germánskej a slovanskej kultúry, nesmierne fotogenické námestia, to je baroková Ľubľana, kde z vodovodných kohútikov tečie čistá voda z Álp. Lacné kaviarničky a obchody, ľudia a architektúra vás donútia ostať tu dlhšie ako ste plánovali.
 10. Atény, Grécko. Viete, čo tu môžete nájsť. Parthenón, Akropolu a ďalšie architektonické skvosty. Ale Atény sú aj o úžasných tavernách, úžasnej barovej scéne, moderných kaviarňach a jazzových kluboch a samozrejme o jedle. Určite navštívte blší trh Monastiraki.
 11. Budapešť, Maďarsko. Budapešť je miš-máš komunistickej, tureckej a rímskej architektúry. Budapešť je stredoeurópsky Paríž. Mix luxusu a ľudových tradícii. Nájdete tu kopec kúpeľných domov a sáun, parky, a príjemné zákutia Dunaja. Nemôžete neochutnať maďarsku kuchyňu a jej špeciality.
4