Úvod Life & Style Šperk s diamantom ako životná investícia

Šperk s diamantom ako životná investícia

2219
0
ZDIEĽAŤ
Šperk s diamantom ako životná investícia
Šperk s diamantom ako životná investícia

Zlatý prsteň s drahokamom, sen väčšiny neviest aj snúbeníc. Obzvlášť diamant na šperku láka, a nielen ženy. Hodnota šperkov s diamantom je totiž nadčasová.

Zlatý prsteň s drahým kameňom ako dar

Vybrúsiť drahokam ako diamant je náročný proces, doslova veda. Tomu logicky zodpovedá aj výsledná cena diamantového prsteňa, ktorý je, napriek tomu, že nejde o lacnú záležitosť, veľmi obľúbeným zásnubným prsteňom.

Možno je to aj tým, že podarovanie takého vzácneho šperku je ako vyjadrením veľkej lásky, tak i výhodnou investíciou, ktorá nestráca na hodnote. Cena diamantov totiž neklesá, časom naopak rastie.

Cenu diamantu určujú jeho vlastnosti, tzv. 4C: Cut (brus), Carat weight (hmotnosť v karátoch), Color (farba) a Clarity (čistota). Z toho plynie, že čím väčší, belší a čistejší kameň, tým má vyššiu cenu.

Šperk s diamantom v procese tvorby

A ako taký vzácny šperk vlastne vzniká? Na začiatku každého šperku je prvotný návrh. Môže byť napríklad z vosku, ktorý sa vyrezáva šperkárskymi nástrojmi. Pri niektorých šperkoch sa zasa využíva 3D tlač.

Následne zlatník dotvorí šperk vybrúsením a osadí diamanty. Kamene sa do šperku osádzajú mechanicky – do kovu sa vyreže tvar kameňa a silou je doň vložený. Kamene sa totiž upevňujú mechanicky a drží ich len tvar šperku. Nepoužívajú sa teda ani žiadne lepidlá. Na diamanty vsadené do zlatých zásnubných prsteňov sa ešte laserom vyryje číslo certifikátu kameňa.

Ostáva už len hotový šperk vyleštiť a je to! Hurá nakupovať!

 

4