Úvod Life & Style Top 5 filmov, natočených podľa skutočnej udalosti

Top 5 filmov, natočených podľa skutočnej udalosti

11570
0
ZDIEĽAŤ
Top 5 filmov, natočených podľa skutočnej udalosti
Top 5 filmov, natočených podľa skutočnej udalosti

Rozmýšľate aký film si pozrieť a máte dosť tých nudných filmov, ktoré sú ako z rozprávky? Túžite po niečom inom a hlavne reálnom? V tomto článku vám predstavíme top 5 filmov natočených podľa skutočnej udalosti, ktoré vás zaručene budú zaujímať.

Schindlerov zoznam

Film nakrútil Steven Spielberg a ako mnohí očakávali, stal sa najviac oceňovaným filmom všetkých čias. Film zobrazuje život Oskara Schindlera, ktorý bol členom nacistickej strany, sukničkár, ale hlavne záchranca, ktorý pomohol viac ako tisícke Židov počas holokaustu. Film získal neskutočných 7 Oscarov a hlavnou postavou je Liam Neeson.

 

Hačikó – Príbeh psa

V poslednom čase je film Hačikó veľmi obľúbený. Film je natočený podľa skutočnej udalosti z roku 1924. V tomto roku psíka na ulici našiel a neskôr sa ho aj ujal Hideasaburó Ueno, profesor z Fakulty poľnohospodárstva Tokijskej univerzity. Hačikó si svojho pána veľmi obľúbil. Každé ráno ho sprevádzal do práce na vlakovú stanicu Shibuya a večer ho stále čakal. Jedného dňa však profesor na svojej prednáške náhle zomrel. Hačikó ho aj napriek tomu každý deň v rovnakom čase čakal na vlakovej stanici ďalších 9 rokov.

 

V zajatí démonov

Pre milovníkov hororov ponúkame tento film. Film rozpráva hrozný príbeh, ktorý si v skutočnosti zažili sestry, ktoré  chceli ostať v anonymite. V ich príbytku totiž mali bábiku, ktorá sa volala Anabelle. Po určitom čase, sa veci v dome začali záhadne presúvať a až neskôr zistili, že za to môže práve táto bábika, ktorá mimochodom tiež menila svoje miesto. Na pomoc si sestry zavolajú manželov Warrenových, ktorí sú známi vyšetrovatelia démonických záhad.

Titanic

Veľmi silný príbeh natočený podľa skutočnej udalosti. Titanic sa potopil v roku 1912 a spôsobil smrť viac ako 1500 ľuďom. Len približne polovica ľudí z cestujúcich ostala nažive. Film zachytáva lásku Jacka a Rose, ktorí sú oddelení hlavne preto, že sú z inej spoločenskej vrstvy. Krásny príbeh lásky však zakončí tragédia, ktorú nikto nečakal, keďže bol Titanic označený ako loď, ktorá sa nepotopí.

 

Chyť ma, ak to dokážeš

 Film je natočený podľa skutočného podvodníka Franka Abagnala mladšieho. Keď mal 16 rokov utiekol z domu, pretože sa jeho rodičia rozvádzali. So sebou si zobral iba šekovú knižku a talent, ktorý zdedil po svojom otcovi. Talent, ktorým môže presvedčiť ľudí o všetkom. Frank sa vďaka svojmu talentu vydáva za falošného pilota, právnika či dokonca lekára a žije si svoj luxusný život.

Vybrali sme tých 5 filmov, ktorými sme si istí, že vám večer nepokazia a vy si tak odnesiete mnoho zážitkov a hlavne vnútorný pokoj, že ste svoj čas zbytočne nevyužili. Všetky tieto filmy boli natočené podľa skutočnej udalosti. Prajeme vám príjemné sledovanie filmov.

4