Úvod Life & Style Fakty o banánoch, ktoré si musíte prečítať

Fakty o banánoch, ktoré si musíte prečítať

17079
0
ZDIEĽAŤ
Fakty o banánoch, ktoré si musíte prečítať
Fakty o banánoch, ktoré si musíte prečítať

Banán je jeden z najobľúbenejších druhov ovocia, ktorý je veľmi bohatý na minerálne látky a vitamíny. Je skutočne veľmi zdravý a ako nám dáte určite za pravdu, aj veľmi chutný. Banán bol dokonca ohodnotený ako super-potravina a predstavuje jeden z najvýživnejších druhov ovocia. Prináša nám tiež mnohé zdravotné výhody, o ktorých ste doteraz možno ani netušili.

Banán by sa mal stať pevnou súčasťou našej každodennej stravy, pretože ponúka celý rad priaznivých účinkov na zdravie, ktoré nám pomáhajú v súboji s rannou nevoľnosťou, neskoršou slepotou, cukrovkou, osteoporózou, depresiou či problémami s obličkami. Banány sú tiež známe pre ich schopnosť zvýšenia mozgových funkcií.

Banány pomáhajú zabraňovať stratám vápnika v tele, čo vedie k lepšiemu vstrebávaniu minerálov a tým sú naše kosti a zuby silnejšie. Ako už bolo spomenuté, banány posilňujú mozgové funkcie a v neposlednom rade vplývajú aj na schopnosť logického myslenia. To všetko preto, že banány majú vysoký obsah draslíka, ktorý je nevyhnutný pre správnu činnosť mozgu.

Vďaka svojej schopnosti podporovať vstrebávanie vápnika v tele zabraňujú aj tvorbe obličkových kameňov. Keď budete často konzumovať banány, je menej pravdepodobné, že dostanete srdcový infarkt alebo mozgovú mŕtvicu, pretože sú bohaté na spomínaný draslík a zároveň disponujú nízkym obsahom sodíka.

Sú bohaté na železo, ktoré posilňuje krv a tiež pomáha v boji proti anémii. Okrem toho sú tiež bohaté na vlákninu a môžu tak pomôcť v boji proti poruchám trávenia a zápche. Toto je o nich celkom známe. Pomáhajú tiež regulovať hladinu cukru v krvi, čo je dobré hlavne pre ľudí trpiacich cukrovkou. Pomáhajú, ako sme už spomínali vyššie, aj v boji proti depresii, ale aj príznakom PMS a celkovo zlepšujú náladu.

Tiež sú bohaté na vitamín B6, ktorý pomáha bojovať proti zápalu kĺbov, zvyšujú produkciu bielych krviniek a posilňujú nervový systém. Zájdite preto do obchodu a nezabudnite do svojho nákupného košíka vložiť aj banány. Ako ste sa práve dočítali, sú nielen chutné, ale aj mimoriadne zdravé.

4