Úvod Life & Style Rozličné typy kabeliek na rôzne príležitosti: Kam sa hodí crossbody a kam...

Rozličné typy kabeliek na rôzne príležitosti: Kam sa hodí crossbody a kam listová kabelka?

2691
0
ZDIEĽAŤ
Rozličné typy kabeliek na rôzne príležitosti: Kam sa hodí crossbody a kam listová kabelka?
Rozličné typy kabeliek na rôzne príležitosti: Kam sa hodí crossbody a kam listová kabelka?

Sto žien, sto kabeliek. Alebo skôr jedna žena a dámske kabelky od výmyslu sveta, rôznych veľkostí, tvarov a na rozmanité príležitosti?

Lenže úprimne, ani tá najväčšia kabelková maniačka niekedy presne nevie, kam sa ktorý kúsok z jej pestrej zbierky najlepšie hodí. Vy to viete, vyznáte sa v typoch kabeliek a v tom, kam si ich máte vziať?

Kabelky na bežný deň aj na cesty

Máloktorá žena sa počas bežného dňa zaobíde bez praktickej kabelky, do ktorej si pohodlne uloží všetky nevyhnutnosti. Je len otázkou jej priorít, čo všetko za nevyhnutné považuje.

Dámske peňaženky, to je zrejme základ každej kabelky, tým to však iba začína… takmer nutnosťou je kozmetická výbava rôzneho vybavenia, mobil,  vystreľovací dáždnik a veľa ďalších nevyhnutností, ktoré je niekedy jednoduchšie, inokedy zložitejšie v kabelke nájsť. Možno aj preto, že je to v nej uložené neprehľadne, možno je primalá, alebo naopak veľmi veľká. Aká kabelka je teda najvhodnejšia na bežné nosenie, do práce či do školy a ktorá je zasa ideálnym kúskom na cesty?

Obľúbené crossbody kabelky, teda tašky s dlhým popruhom, ktoré sa nosia krížom cez rameno, si zamilovalo veľa žien práve pre ich praktickosť a pohodlné nosenie. Pokiaľ ide o ich veľkosť, dostupné sú rôzne modely, je len na vás, čo pri sebe každý deň potrebujete mať a tiež, čo sa vám chce so sebou všade vláčiť.

Príliš veľké kabely sú totiž skôr vhodné na cestovanie alebo šport, keďže sú dosť veľkou záťažou pre chrbticu. Ideálna kabelka na bežný deň je teda skôr stredných rozmerov, ani malá, ani priveľká, s popruhom aj do ruky, skrátka kúsok, v ktorom máte to najnevyhnutnejšie a aj čosi navyše.

Ideálna kabelka do spoločnosti je…

Pokiaľ sa chystáte do divadla, na ples či svadbu, rozhodne voľte kabelku menšiu, tvar a prevedenie je už na vás. Môže to byť drobná elegantná kabelka okrúhla či trendy malá, tzv. krabičková kabelka. Štýlové sú aj elegantné kabelky v tvare kapsičky, ktorá je hore otvorená či listové kabelky ideálne na rozmanité spoločenské udalosti.

A kto chce skutočne iba niečo drobné do ruky, kam si dá nejakú hotovosť, prípadne rúž, zvolí mini kabelku vo veľkosti malej peňaženky.

Takže koľko príležitostí a odtieňov šiat, toľko kabeliek? To už necháme na vás…

 

 

 

 

4