Úvod Life & Style Chystáte sa s deťmi cestovať? Nezabudnite na autosedačku!

Chystáte sa s deťmi cestovať? Nezabudnite na autosedačku!

4574
0
ZDIEĽAŤ
Chystáte sa s deťmi cestovať? Nezabudnite na autosedačku!

Leto je v plnom prúde, a práve preto by ste nemali zabúdať na jednu dôležitú vec, ktorá by mala byť súčasťou vašej výbavy v aute v prípade, že máte dieťatko. Autosedačka! Ide o funkčnú ochranu detí v prípade nehody alebo náhleho zastavenia, kedy dochádza k silnému nárazu. Treba mať na pamäti, že takáto situácia môže mať vážny dopad na zdravie a život človeka, a práve preto je viac než nevyhnutné siahnuť po kvalitnej autosedačke, a to nie len v prípade, keď sa chystáte na dlhšiu cestu, ale i krátku jazdu, trebárs len do obchodu.

Výhody detskej autosedačky vás milo prekvapia!

Detská autosedačka zaistí vášmu dieťatku komfortné a bezpečné sedenie počas celej jazdy, zabráni jeho „vymršteniu“ pri náhlom zabrzdení alebo zastavení, ale tiež poraneniu alebo uškrteniu pásom. V záujme každého rodiča by malo byť predovšetkým zdravie dieťatka, už len kvôli tomu, že pokiaľ je dieťa umiestnené v autosedačke, má až päťnásobne vyššiu šancu prežiť ako dieťa, ktoré v autosedačke nesedelo.

Vyberajte podľa veku, resp. kilogramov dieťaťa

Občas však rodičia riešia dilemu a nevedia, podľa čoho vybrať autosedačku. Tie sa vyberajú podľa veku, resp. hmotnosti, čo je zakaždým  uvedené v príbalovom letáku. Poznáme detské autosedačky pre batoľatá, tie sú cca do 1. roku života, ďalej pre väčšie detičky do 4 rokov, predškolákov do 6 rokov a staršie deti do 11 rokov. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že rozlišujeme 4 druhy autosedačiek, ktoré by sme po dosiahnutí určitého veku, resp. váhy dieťaťa mali meniť.

Čo si všímať pri výbere?

V prvom rade certifikát, ktorý je zárukou spoľahlivosti, bezpečnosti, kvality a vysokej životnosti. Súčasťou autosedačky by mal byť štítok s homologizačnou známkou a údajom o rozsahu hmotnosti dieťaťa, na ktorú bola skúška preukázaná. Všímame si tiež materiál, ktorý by mal tlmiť nárazy a taktiež je dôležité, aby bol pohodlný pre sedenie dieťatka. Okrem toho musí byť vybavená dvojbodovým alebo trojbodovým pásom, prípade systémom ISOFIX, ktorý zabezpečuje špeciálne uchytenie priamo s karosériou vášho vozidla.

4