Úvod Life & Style Ako navštíviť Hong Kong a nezruinovať peňaženku

Ako navštíviť Hong Kong a nezruinovať peňaženku

7490
0
ZDIEĽAŤ
Kým ste si v minulosti vraveli, že 4 ročný vekový rozdiel vo vzťahu je max., prišiel on a latku by ste boli ochotná posunúť aj o 20 rokov.
Kým ste si v minulosti vraveli, že 4 ročný vekový rozdiel vo vzťahu je max., prišiel on a latku by ste boli ochotná posunúť aj o 20 rokov.

V Hong Kongu môžete zažiť pravú atmosféru luxusného moderného a preľudneného veľkomesta, ako sa aj poprechádzať starými budhistickými chrámami, krásnou prírodou, okúpať sa v mori a polihovať na krásnych plážach, alebo navštíviť múzeá, parky či zábavné strediská.

Hong Kong má status drahého mesta. My vám však prinášame pár tipov, čo vidieť v meste zadarmo alebo naozaj lacno.

 1. Doprava, bývanie a jedlo. To samozrejme zadarmo nebude, ale na deprave ušetríte, ak si kúpite Octopus kartu a nabijete si ju v automatoch v ktorejkoľvek stanici metra. Cestovné vás výjde lacnejšie a môžete ju použiť na všetky linky metra, na autobusy, Star Ferry loď a električky v niektorých častiach (Victoria Peak). Za kartu zaplatíte depozit 6 €, ktorý dostanete späť pri vrátení. Bývanie sa oplatí zabukovať cez Airbnb a obzerajte sa po bývaní v časti Kowloon, ktorá patrí k tým najlacnejším. Čo sa týka jedla, hľadajte „food stalls“ alebo „cooked food market“. Dobrým tipom je chodiť jesť tam, kam chodia aj domáci. Veľmi lacno sa najete v tzv. Dim Sum-och.
 2. Výhľady. Jeden z najkrajších je z kopca Victoria Peak. Lacnejšie ako lanovkou sa tam dostanete autobusom, ktorý vás vyvezie až na vrchol a peniaze ušetríte, ak sa nenecháte zlákať na kombinované lístky do múzea voskových figurín a 360° vyhliadkovú terasu. Hong Kong však ponúka aj verejné priestranstvá zadarmo a to na vrcholoch mrakodrapov. Skúste napr. budovu Bank od China Tower alebo IFC Mall.
 3. Ostrov Lantau. Aj tu platí, že autobus je lacnejší ako lanovka. Na ostrove nájdete chrám Po Lin a najväčšiu sochu sediaceho Buddhu na svete, ku ktorej vedie 268 schodov.Keď sa ocitnete zoči voči tejto majestátnej a pokojnej bronzovej soche, keď odvšadiaľ budete cítiť vôňu horiaceho santalového dreva, vonných tyčiniek a budete sledovať ako šaolinskí mnísi predvádzajú za sprievodu bubnov a gongov svoje umenie, nebudete chcieť odísť.
 4. Zoo a botanická záhrada. Vstup je zadarmo a je to domov pre viac ako 1000 druhov rastlín a viac ako 500 vtákov a zvierat, vrátane orangutanov, lemurov, aligátorov a plameniakov. V Yuen Po Street Bird Garden môžete zasa obdivovať obľúbených Hong Kongských domácich miláčikov: vtáky.
 5. Filmy. Hong Kong má bohatú filmovú tradíciu. Môže sa pýšiť takými hviezdami ako Bruce Lee, Jackie Chan alebo Maggie Cheung. Najlepšie miesto, kde to zažiť je v susedstve Sai Wan Ho, v Hong Kongskom filmovom archíve, ktorý sa môže pýšiť bohatou kolekciou. V 5 poschodovej budove sa pravidelne konajú výstavy a premietania (zvyčajne zadarmo), semináre a podobne.
 6. Kung Fu a opera. Hong Kong Tourism Board’s Cultural Kaleidoscope Programme ponúka návštevníkom možnosť zadarmo sa oboznámiť  s históriou kung fu a naučiť sa pár základných ťahov pod vedením skúsených inštruktorov. Táto organizácia vám tiež ponúka návštevu kantonskej opery  zadarmo každú sobotu.
 7. Trhy. V meste ich je nespočet, niektoré fungujú aj v noci a nájdete na nich ovocie a morské potvory, ktoré ste nikdy predtým nevideli, elektroniku, kvety, šperky z nefritu i „fejky” všetkých možných značiek. Najlepšie a najlacnejšie nákupy urobíte práve tu. Oplatí sa navštíviť hlavne Temple Street Night Market.
 8. Múzeá. Tri najväčšie sú zadarmo každú stredu: Hong Kongské múzeum dedičstva so zbierkou ľudového umenia, hračiek, komiksov, ale tiež starovekých čínskych artefaktov. Múzeum vedy s viac ako 500 fantastickými exponátmi a múzeum umenia, kde nájdete viac ako 15.000 kúskov, vrátane čínskych obrazov, historických portrétov, keramiky a umenia kaligrafie. Fantastické a zadarmo je tiež múzeum čaju.
 9. Treky. V Hong Kongu a blízkom okolí nájdete 24 chránených parkov s obrovskou sieťou turistických a cyklistických trás. Zaujímavá je trasa Wong Nai Chung Gap Trail, náučný chodník Wan Chai alebo turistický chodník Dragon Back.
 10. Chrámy. Na ostrovoch ich nájdete desiatky. A sú samozrejme zadarmo. Medzi najpopulárnejšie patria: chrám Tin Hau, Temple Pak Ta, Man Fat Tsz tiež známy ako chrám 1000 Budhov, alebo Tin Hau Temple.
 11. Svetelná šou. Na ulici filmových hviezd (Avenue of Stars) si pri večernej prechádzke môžete vychutnať aj pohľad na krásnu symfóniu svetiel (denne a zadarmo o 20.00).
4