Úvod ľudia a vzťahy 8 tipov ako sa vysporiadať s veľkým vekovým rozdielom vo vzťahu.

8 tipov ako sa vysporiadať s veľkým vekovým rozdielom vo vzťahu.

12151
0
ZDIEĽAŤ
8 tipov ako sa vysporiadať s veľkým vekovým rozdielom vo vzťahu.
8 tipov ako sa vysporiadať s veľkým vekovým rozdielom vo vzťahu.

Kým ste si v minulosti vraveli, že 4 ročný vekový rozdiel vo vzťahu je max., prišiel on a latku by ste boli ochotná posunúť aj o 20 rokov. Hoci ste stotožnená s tým, že vaše okolie by vás nepodporilo aj keby Gucci kabelky padali. Často sa stáva, že vnímame svoje okolie viac ako by bolo treba. A tak sa stáva že inak fungujúci vzťah, i keď so značným vekovým rozdielom, sa zrazu stane trápnou fraškou akoby z filmu Rosamund Pilcher. Jednoducho si začnete nadávať, aká hlúpa ste bola, keď ste verili v normálny vzťah. S mužom o niekoľko rokov starším.

Ubezpečujeme vás, že to naozaj nie je hlúposť. Áno, je pravda že sa to vymyká sociálnym a nepísaným normám o vzťahoch ale byť inou nie je zlé. Navyše ak máte pri sebe milujúceho partnera.

Ponúkame vám 8 tipov, ako sa vysporiadať s veľkým vekovým rozdielom vo vzťahu.

  1. Vek je číslo

Áno, je to číslo. Ale nie je to len číslo. Na veku v skutočnosti záleží, ale nie tak ako na vašich osobných citoch. Na veku záleží maximálne z hľadiska vášho podvedomia, teda z toho, že existuje percentuálne menej vzťahov s vysokým vekovým rozdielom. To je problém komunity, nie váš. Majte to na pamäti. Kvôli okoliu sa nevzdávajte svojej lásky, len preto, že niekto povedal.

  1. Generačný rozdiel?

Generačný rozdiel môže byť 10, 15 či viac rokov. Znovu. Nejde tu priamo o číslo ale o váš vzťah.

V skutočnosti záleží aký veľký generačný rozdiel je medzi vami. Často to nie je problémom.

Záleží to len na vašej osobnosti a na ochote staršieho partnera učiť sa veciam vašej generácie.

  1. Spoločné záujmy sú cesta!

Na tomto bode skutočne záleží. Je to snáď jeden z pilierov, vďaka ktorým váš vzťah so starším partnerom môže byť naozaj plnohodnotný.

Spoločné záujmy sú niečo čo vás reálne spája. Neriaďte sa príslovím, že protiklady sa priťahujú. Nedostatkom je, že žiť spolu teda rozhodne nevydržia.

Okrem šarmu a fyzického vzhľadu sú záujmy tým, vďaka čomu si budete bližší.

  1. Pravé hodnoty

Nikdy nebuďte vo vzťahu kvôli falošným hodnotám. Okúzlila vás jeho moc či peniaze? Zle! Váš vzťah dlho nevydrží – pokiaľ myslíme vzťah v tom správnom slova zmysle. Pravé hodnoty sú základ, nie fraška.

  1. Správanie sa pri hádke

Pokiaľ sa váš vzťah pretiahne až do obdobia hádok, nikdy nevyhadzujte na oči vekový rozdiel. Nikdy! Bola to aj vaša voľba. Ak budete mať s partnerom problém, vyriešte ho akoby tam váš vekový rozdiel ani nebol. Nie je to niečo, prečo sa hádate. A ak áno, nie je to správne.

  1. Spojenie

Nie nemyslíme tým internetové ani žiadne iné, čo sa technického smeru týka. Ako pár s veľkým vekovým rozdielom budete čeliť situáciám, ktoré by ste možno nečakali. Niekedy sa stane, že si budú myslieť že ste jeho dcéra nie žena. Čeľte podobným situáciám spolu, nie každý sám. Ak vás to trápi hovorte spolu o tom. Avšak vinu na nikoho nehádžte. Nie je to správne.

  1. Podporné skupiny

Možno nenájdete podpornú skupinu do ktorej by ste mohli chodiť každý štvrtok poobede, možno ani hocijaký iný deň. Na internete sú prístupné fóra, do ktorých sa môže začleniť každý a áno, nájdete tam pomoc, podporu či tipy ako prekusnúť generačný rozdiel.

  1. Buďte sebaistá

Ak milujete staršieho muža a randíte sním je to len a len vaša vec. Nehanbite sa zato. Ste jediná osoba, ktorá môže rozhodnúť o tom s kým budete vo vzťahu.

Navyše si hlava moc nenavyberá a silu v tomto smere preberá vaše srdce. Ako môžete vidieť, na uliciach je plno párov, ktorý majú možno väčší vekový rozdiel ako vy a partner. Najdôležitejšie je, aby ste boli obaja spokojní.

4