Úvod Life & Style V Las Vegas sa nudiť nebudete!

V Las Vegas sa nudiť nebudete!

9292
0
ZDIEĽAŤ
V Las Vegas sa nudiť nebudete!
V Las Vegas sa nudiť nebudete!

Mesto hriechu. Mesto zábavy. Mega továreň na peniaze. 39.713.982,25 $ je najvyššia suma aká kedy bola vyhraná na automatoch v tomto meste postavenom v púšti. Chlapík vtedy vsadil 50$ a neskôr všetko aj prehral. To je Las Vegas, priatelia. To je mesto, o ktorom sa hovorí, že čo sa stane v Las Vegas, v Las Vegas aj zostane. Každý deň sa tu uzavrie približne 300 manželstiev a akt trvá približne 10 minút.

Samozrejme, že vás môže oddať Elvis Presley, ak chcete alebo si svadobný obrad urobíte počas letu helikoptérou.  Zje sa tu denne viacej kreviet ako vo zvyšku Štátov , v rokoch 1950-1960 ste mohli z terasy hotela pozorovať  testované výbuchy  atómových bômb ďaleko v púšti  a popíjať pritom pekelne silný „atomic drink“. Denne sa tu otočia desiatky a desiatky miliónov zelených papierikov, Priemerne  tu  jeden človek prehrá  447 $ a keby ste mali nápad prespať každú noc v inej hotelovej izbe, zabralo by vám to 288 rokov.

Ak už budete mať dosť hazardu

Las Vegas vám ponúka nekonečné možnosti zábavy. V Gun Store vám umožnia za 50$ zastrieľať si z AK 47 alebo samopalu Thompson. Ak chcete vyskúšať guľomet, alebo vojnové pušky, nie je problém, stačí si pripraviť dvojnásobok peňazí.  Ak máte malého Ramba  do 12 rokov, môžete mu dovoliť zastrielať si z poloautomatickej pušky. Nie, nerobíme si srandu. Táto srandička vás dokonca vyjde menej než obed v bežnej reštaurácii. A pre budúce nevesty majú super akciu: Počas ich rozlúčky so slobodou si môžu zadarmo vystreliť z hociakej zbrane. Nie je nič lepšie na odbúranie stresu!

Tak isto je super navštíviť Zombie Apocalypse Store. Tu nakúpite všetko, čo budete potrebovať na prežitie ak príde apokalypsa a zo zeme sa začnú zdvíhať zombíci. Dostanete tu plynové masky, paralyzéry a nože, knižné manuály ako prežiť, alebo si postaviť bunker,  sušené jedlo a ďalšie užitočné veci.

V Las Vegas si môžete urobiť selfie v elektrickom kresle v Mob museum, zažiť simuláciu výbuchu sopky pred kasínom hotela Mirage, v kasíne hotela MGM Grand môžete obdivovať tigrov, navštíviť svetoznáme predstavenie Cirque du Soleil alebo pred kasínom hotela Treasure Island zadarmo sledovať veľkolepú show: súboj námorných lodí a pirátov. Ste v Las Vegas a tu môžete naozaj takmer všetko.

Ak ste niekedy mali neodolateľné nutkanie nasadnúť do bagru, buldozéru, alebo si skúsiť zajazdiť na inej ťažkej technike, tu môžete. Po krátkom zaškolení (a dychovej skúške)  budete môcť  kopať, búrať a zrovnávať so zemou vaše pridelené pieskovisko, čo vám len hrdlo ráči.

Dobrou zábavou je aj zahrať si arkádové hry z 80 rokov v Pinball Hale of fame. Môžete popíjať drinky a nostalgicky si zaspomínať na arkádové tituly ako Donkey Kong alebo Tron, či Fireball. Vstup je zadarmo a hra stojí okolo 50 centov.

Dobrým príkladom toho, že v Las Vegas uvidíte a zažijete takmer všetko je Fremont Street Experience, čo  je zastrešený chodník v centre s extravagantnou a  neuveriteľne  gýčovou svetelnou show, keďže je tu nainštalovaných vyše 12 miliónov LED diód. Nebudete sa tiež môcť vynadívať na bohato osvetlené hotely a kasína, vidieť Sfingu vedľa Eiffelovky, hotel Excalibur, ktorý sa hrá na rozprávkový hrad , v komplexe Venetian sa povoziť  na skutočných gondolách, či užiť si ozvučenú a osvetlenú fontánu pred hotelom Bellagio, ktorá  vystrekuje z viac než 1200 vodných trysiek stĺpy vody do výšky niekoľkých desiatok metrov. Budete žasnúť nad čokoládovou fontánou, či nad panorámou mesta z ruského kola High Roller. Ak máte radi adrenalín, určite vyskúšajte 3 fantastické atrakcie Big Shot, Insanity a X Scream na vrcholku veže Stratosphere Tower. Vo výške 350 metrov sa môžete nechať zviezť dole po horskej dráhe, nechať sa v kresle pripevnenom na veľkom mechanickom ramene vysunúť do voľného priestoru alebo sa nechať vystreliť kolmo nahor a vyskúšať na chvíľu voľný pád z výšky vyše 400 metrov.

Ak vám ani toto nestačí, vyberte sa mimo mesta. Na začiatok navštívte napr. priehradu Hoover Dám alebo zlatú baňu v Eldorádo Canyon, potom sa vydajte do miest duchov Cloride a Oatman a nakoniec môžete prenocovať pod stanom blízko AREA 51, kde americká vláda ukrýva mimozemšťanov. Môžete pozorovať fantastické divadlo hviezd a možno uvidíte aj lietajúci tanier.

Tak čo? Navnadili sme vás? Stretneme sa v Las Vegas?

4