Úvod Life & Style Horúce tipy, ako si osviežiť domov podľa trendov roku 2017

Horúce tipy, ako si osviežiť domov podľa trendov roku 2017

8077
0
ZDIEĽAŤ
Horúce tipy, ako si osviežiť domov podľa trendov roku 2017
Horúce tipy, ako si osviežiť domov podľa trendov roku 2017

Omrzelo vás už to, ako to u vás doma vyzerá? Máte radi aktuálne trendy v dizajne? Prinášame vám pár tipov, ako si zariadiť domácnosť tak, aby bola IN podľa aktuálnych rád od dizajnérov.

Farba roka 2017

Každým rokom sa menia nielen trendy, ale aj farby. Tento rok určila porota firmy Pantone Color Institute za farbu roka 2017 odtieň „greenery“, v preklade to teda znamená jednoducho zelená. Mala by byť osviežujúcou a plnou života. Je to taktiež aj farba nádeje. Jej výber nám má napovedať, aby sme sa viac zaujímali o životné prostredie. Čo sa týka interiéru, tak sa zdá byť trošku odvážna a dominantná. No dá sa jednoducho skombinovať a mierne utlmiť aj v štýle „Grand Canyon“, čo znamenajú zemité farby ako rôzne odtiene hnedej. Môžete ju však skombinovať aj s analógovými farbami, čo sú napríklad béžová, ružovo-hnedá, či jemná fialová. Všetky odtiene a kombinácie nájdete na stránke firmy Pantone.

Zamat a farby šperkov

Príjemný materiál na dotyk, ale aj na pohľad v kombinácii s farbami luxusu. Aj takto by sa dala charakterizovať obývačka či spálňa roka 2017. Zamat môžete využiť v čomkoľvek. Nádherne vyzerá na pohovkách, otomanoch, taburetkách ale aj na závesoch či vankúšoch. Pokiaľ si vyberiete niečo práve z tohto materiálu, tak by mal byť prešívaný, prípadne doplnený o kovové nity či gombíky. Čo sa týka farieb, tak farba šperkov signalizuje hlavne tmavú modrú, smaragdovú či dokonca výraznú cyklaménovú až fialovú. Zamat však veľmi dobre a hlavne luxusne vyzerá aj v bielej či tzv. maslovej farbe.

Pracovná doska z mramoru

Ak je vaša kuchynská pracovná doska opotrebovaná a chcete ju vymeniť, tak tento rok siahnite po imitácii mramoru. Čo sa týka odtieňov, tak ide hlavne o bielu a svetlosivú. Takáto imitácia má výhodu v cene, osadení, ale je hlavne odolná proti poškriabaniu a opotrebeniu. Okrem pracovnej dosky môžete využiť imitáciu mramoru aj na podlahe. Zaujímavou voľbou je tiež váza či stôl.

Biela drevená kuchyňa

Pokiaľ sa vám nepáčia geometrické tvary a tmavé farby, tak biela kuchyňa z dreva je pre vás ako stvorená. Môže to pripomínať štýl vintage či vidiecky štýl. Ak sa vám zdá biela kuchynská linka príliš svetlá a studená, tak ju pokojne môžete „rozbiť“ tým, že pracovnú dosku zachováte v typickej farebnej štruktúre dreva. Medzi ďalšie tipy do kuchyne patrí aj svetlý „priemyselný“ obklad. Ten totiž dokonale ladí s kuchyňou na vidieku. TIP: Ak nemáte dostatok financií na novú kuchynskú linku a tá súčasná vám ešte pár rokov môže poslúžiť, tak si ju premaľujte. Môžete ju vybrúsiť a namaľovať obyčajnými farbami na drevo. No ak sa vám brúsiť nechce, tak si ju pokojne natrite kriedovou farbou. Tá sa môže nanášať na akékoľvek povrchy, dokonca aj na lakované.

 

Naturálne a prírodne

Pre rok 2017 platí takmer všetko prírodné. Znamená to, že pri zariaďovaní vášho domu môžete využiť rôzne prírodné materiály. Moderný bude aj korok. Tento materiál vám interiér veľmi oživí. Okrem iného pôsobí aj veľmi teplo, no je hlavne odolný voči plesniam, vode, termitom, ohňu, praskaniu či odreninám. Ak vám príde korok príliš hnedý, tak si ho môžete pokojne premaľovať. Využiť ho totiž môžete nie len v nábytku, ale aj na podlahe či stene. Vie dokonale odrážať preliačiny, ale aj držať teplo. Takže okrem toho, že to bude vyzerať pekne, vám ušetrí aj pár eur na faktúre za teplo.

 

 

 

 

 

4
ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMesto šialeností
Ďalší článokPôžitky Paríža