Úvod Life & Style Mesto šialeností

Mesto šialeností

7177
0
ZDIEĽAŤ
Mesto šialeností
Mesto šialeností

Možno ste už videli a zažili veľa, ale vedzte, že ak ste ešte neboli v Tokiu, viete o veľa veciach skutočne málo.Tokio je totiž vzrušujúce,Tokio rozbombarduje vaše zmysly, Tokio vás vcucne a vypľuje ako iného človeka. Toto mesto vás paralyzuje, prefacká a zistí, čo vo vás skutočne je.

Ak sa chcete šialenosti pozrieť rovno do očí, navštívte Tokio a nechajte sa inšpirovať pár tipmi:

 1. Automaty. Sú všade. A kúpite v nich všetko. Napríklad čerstvé banány. Jednoducho automat iba na banány. Alebo na kravaty. Alebo automat na prázdne plastové poháre. Alebo automaty na toaletný papier, dáždniky, baterky, nabíjačky, ryžu, saké a použité nohavičky. Niektoré vyzerajú ako z cyberpunkového sveta.
 2. Pachinko paláce. Obrovské, hlučné, neónmi nasvietené niekoľkoposchodové herne. Las Vegas sa môže schovať. Jeny zameníte za malé guličky, ktoré hypnoticky hádžete do automatu a veríte, že vyhráte. Japonci tento mix arkádovej a hazardnej hry milujú. Všetky paláce sú preplnené všetkými spoločenskými vrstvami a v posledných rokoch pribúda viac a viac žien.
 3. Časť Tokia: Harajuku. Mekka extravagancie, trendy najnovšej a najpodivnejšej módy. Zavítajte sem v nedeľu, kedy sa tu schádzajú mladí ľudia oblečení v kostýmoch lolitiek, viktoriánskych slúžiek, v Hello Kitty kostýmoch, stretávajú sa tu japonskí pankáči i gotici, obdivovatelia Elvisa, či Travolty, keď hral v Pomáde. Nebudete vedieť kam skôr pozrieť a koho skôr odfotiť.
 4. Svätyňa Kanda Myojin. V podstate to je úplne obyčajná svätyňa, až na to, že sa špecializuje na požehnanie vašej elektroniky. A môžete si tu kúpiť talizmany. Samozrejme nie nejaké obvykle prírodné artefakty, ale umelecké kúsky, ktoré vyzerajú ako časti počítačového hardvéru. Cool, nie?
 5. Love hotely. Nie sú to bordely v pravom zmysle slova. V Tokiu je málo miesta a častokrát si nemajú kde užiť  dokonca ani manželia, keďže robiť to doma v izbe, kde je okrem vás aj celá trojgeneračná rodina, asi nie je najlepší nápad.  V Love hoteloch dostanete izbu relatívne lacno a vybrať si môžete napr. izbu s kulisami stredovekého hradu, štýl ostrova Bali, či scifi izbu.
 6. Capsule hotely.Ak máte obmedzený badget a netrpíte klaustrofóbiou, ubytujte sa v týchto hoteloch. Sú lacnejšie ako tie normálne, všetky izby vyzerajú ako kapsule, sú umiestnené jedna nad druhou a je tam akurát tak miesto, aby si bežný Japonec ľahol. Ak máte miery väčšie ako japonský štandart, radšej na to zabudnite.
 7. Hi-tec toalety. Jasné, že ich počas pobytu v Tokiu navštívite, len vás chceme v dobrom upozorniť, čo vás čaká. Pripravte sa, že teplotu dosky môžete regulovať, môžete si pustiť hudbu, aby prebila nechcené zvuky, môžete si navoňavkovať zadok, umyť ho rôznymi spôsobmi alebo jednoducho postláčať všetky gombíky a čakať, čo sa stane.
 8. Sumo zápasy. Fantastická show, ktorú zažijete len tu. Dva giganty bojujúci proti sebe. Víťaz sa stáva japonskou celebritou a získava rešpekt a úctu. Národný šport krajiny, pri jeho sledovaní zabudnete aj dýchať.
 9. Tematické kaviarne. Tokio je nimi preslávené. Navštívte napríklad mačaciu kaviareň, kde sa pri popíjaní kávičky môžete maznať s chlpatými stvoreniami, alebo vyskúšajte soviu kaviareň, ktorá funguje ako tá predošlá, len tu sa neodporúča fotiť bleskom a robiť prudké pohyby. Za zmienku stoja tiež Soineya café, kde môžete späť s roztomilými dievčatami. Ale fakt len spať. Po dlhom pracovnom dni musí byť zdriemnutie si na ramene alebo lone peknej baby úplná bomba. Ak toho nebudete mať dosť, vyskúšajte tiež Maid café, kde vás budú obsluhovať ženy prezlečené za slúžky a dokonale hrajúce svoju rolu. Budú vás vítať a starať sa o vás ako o svojho pána.
 10. Šialené reštaurácie. Zaujímavá je Alcatraz ER, kde sa budete cítiť ako vo väzení a servírovať vám budú nechutné jedlo, alebo Ninja restaurant, kde sa o vás postarajú tajomní ninjovia, prípadne reštaurácia s tématikou filmu Alenka v ríši divov.
 11. Továreň na klony. Ste v Tokiu, takže pohoda. Za nejakých 1750$ si dáte urobiť digitálny 3D model vašej hlavy a tváre, vytlačia ju na 3D tlačiarni a napichnú na telo bábiky. Vy už len zvolíte oblečenie a môžete sa so svojim kloníkom vybrať do ulíc.
 12. Múzeum parazitov. Jedno z najpodivnejších múzeí v Tokiu. A to už je čo povedať. Obsahuje viac ako 300 exponátov a odporúčame vám ho navštíviť pred jedlom.
 13. Kamarát na prenajatie. Si osamelý? Opustený? Nudíš sa? Prenajmi si priateľa! Môžete sa ísť spolu zabaviť von, alebo spoločne hrať doma videohry. Stačí si len vybrať pohlavie a zaplatiť.

 

4