Úvod ľudia a vzťahy Postrach mužov zvaný erektilná dysfunkcia

Postrach mužov zvaný erektilná dysfunkcia

2320
0
ZDIEĽAŤ
Postrach mužov zvaný erektilná dysfunkcia
Postrach mužov zvaný erektilná dysfunkcia

Pojem erektilná dysfunkcia

Možno ho poznáte pod pojmom impotencia. Ide o problém, ktorý trápi viac než pol milióna mužov. Preto ak aj vy patríte do tejto skupiny, vedzte, že nie ste sami. Erektilná dysfunkcia je sexuálna porucha, ktorá sa vyznačuje tým, že penis nie je schopný erekcie a preto nemôže dôjsť ku pohlavnému styku. Častokrát je absencia sexu v partnerskom vzťahu príčinou hádok a napätia. Preto nedovoľte, aby to aj u vás zašlo až tak ďaleko. Okrem iného vám v tomto článku ponúkneme riešenia, ktoré môžete vyskúšať, aby ste sa erektilnej dysfunkcie zbavili čiastočne, alebo aj úplne.

Príčiny vzniku

Erektilná dysfunkcia má širokú škálu príčin vzniku. Čo sa týka veku, ohrozenejšou skupinou sú muži nad 40 rokov. Samozrejme, erektilná dysfunkcia sa môže objaviť aj u mladších mužov, no je to menej časté.

Nadmerné užívanie drog, či nadmerné požívanie alkoholu sa tiež môže pripísať na vzniku impotencie. Taktiež užívanie liekov ako sú antidepresíva, diuretiká, antidiabetiká, antihypertenzíva, alebo antiepileptiká.

Psychika a psychické problémy sú na príčine vzniku približne v 20% prípadov. Ide napríklad o depresie, úzkosti, nadmerné množstvo stresu, konflikty vo vzťahoch, či napríklad strach z opätovného zlyhania a sklamania seba a partnerky.

Telesné príčiny a ochorenia sú na príčine vzniku približne 80% prípadov impotencie. Častokrát sa to týka mužov, ktorí sa liečia na vysoký krvný tlak, cukrovku, kardio-vaskulárne ochorenia, či na obličky. No a ohrození sú aj muži s obezitou, či sklerózou.

Ako si pomôcť?

Ako sme spomenuli vyššie, ponúkneme vám rady, ako si skúsiť s týmto problémom pomôcť. Môžete napríklad:

  • Prípadne skúsiť Zerex. Prípravok na čisto prírodnej báze, ktorý zvyšuje sexuálnu túžbu a tiež zlepšuje erekciu. Vhodný je preto aj pri impotencii, určený je dokonca aj pre seniorov. Stačí užiť 1 tabletu hodinu pred sexuálnym stykom. Nemá žiadne nežiaduce účinky.
  • Zlepšiť svoju životosprávu, lepšie sa stravovať, viac sa hýbať, nepiť a nefajčiť
  • Vyskúšať vákuovú pumpu
  • Dať si voperovať silikónový implantát, ktorý stoporí penis – nevýhoda je tá, že je to trvalé
  • Pomôcť by vám mohol aj psychológ a psychoterapia, kde by ste sa naučili relaxovať a odbúrať stres

 

4