Úvod Life & Style Najčastejšie chyby pri chudnutí, kvôli ktorým sa prebytočných kíl nezbavíte

Najčastejšie chyby pri chudnutí, kvôli ktorým sa prebytočných kíl nezbavíte

10494
0
ZDIEĽAŤ
Najčastejšie chyby pri chudnutí, kvôli ktorým sa prebytočných kíl nezbavíte
Najčastejšie chyby pri chudnutí, kvôli ktorým sa prebytočných kíl nezbavíte

Vianočné sviatky sú už dávno za nami, veľký ošiaľ s novoročnými predsavzatiami takisto dávno pominul a vy ste presne tam, kde ste boli minulý rok. Nespokojná so svojou postavou, pretože vám všade niečo trčí, trasie sa a nové rifle, do ktorých ste si hovorili, že po novom roku schudnete sú vám stále malé. Ako sa konečne, raz a navždy zbaviť prebytočných kíl?

Chudnutie je neustály kolotoč, ktorý trápi najmä ženy. Nedarí sa vám schudnúť, a pritom si myslíte, že robíte všetko správne? Nemusí tomu tak byť. Možno robíte niektoré z častých chýb, ktorých sa dopúšťajú mnohí pri chudnutí a ani sami o tom neviete. Vyvarujte sa najväčším omylom pri chudnutí a uvidíte, že to pôjde aj samo!

Hladovka

Medzi najčastejšie omyly, ktoré podstupujú mnohé, najmä mladé dievčatá, je nízky kalorický príjem. Z jedného dňa na druhý odrazu prestanete jesť alebo jete naozaj veľmi málo. Myslíte si, že sa vám takto podarí schudnúť? Možno áno. Prvé dve – tri kilá vám odídu z tela naozaj rýchlosťou blesku, no väčšinou to je iba voda, ktorá sa vám odplaví z tela. Neskôr si už bude telo dávať pozor, na to, či pustí ďalšie tukové zásoby, ktoré si bude šetriť, pretože ste mu odrazu prestali dávať dostatok jedla. Nevýhodou pri hladovkách je to, že to ju nedokážete vydržať dlho a o pár dní sa prejete. Tento kolotoč sa bude stále opakovať až vás to nakoniec prestane baviť a vrátite sa späť k svojmu starému životnému štýlu, no o pár kíl ťažšia.

Light potraviny

Vašou alfou a omegou sa odrazu stali štítky na potravinách s kalorickou hodnotou. Je úplne jedno, koľko sacharidov, bielkovín či tukov obsahuje dané jedlo, najdôležitejšie je, že má nízku kalorickú hodnotu a vy si ho môžete s pokojom dať. Nevýhodou týchto výrobkov je však to, že vás dostatočne nezasýtia a o necelú hodinu môžete pociťovať znova hlad. Namiesto jedného jogurtu tak zjete dva či tri a kaloricky na tom budete vyššie ako by ste boli s klasickým jogurtom.

Jete priveľa

Hovoríte si stále dookola, že jete málo, cvičíte e nemôžete schudnúť. A čo tak si dať svoj kalorický príjem raz za čas do tabuliek, ktoré vám vypočítajú, koľko toho za deň zjete? Môžete byť aj nemilo prekvapení, keď budete vidieť, aké číslo sa vám tam zobrazí. Priemerný denný príjem pre dospelého človeka je okolo 2000 kalórií na deň, no môže sa to meniť od mnohých faktorov, medzi ktoré spadá vek, výška, váha a rýchlosť metabolizmu. Nebuďte závislí na číslach a kalóriách produktov, no určite by ste mali raz za čas zistiť, ako na tom ste.

Výhovorky

Výhovorky sú veľmi obľúbené najmä pri zdravom životnom štýle. Nechce sa vám cvičiť? Jednoducho si to odôvodníte tým, že ste unavení z práce. Nechce sa vám zdravo variť, a preto idete do fast foodu? Odôvodníte si to rovnako tým, že ste unavení, nestíhate alebo jednoducho nemáte na to čas. Musíte si však uvedomiť to, že na cvičenie vám postačí aj pol hodinka po práci či pred ňou a na varenie niekedy iba dvadsať minút. Ak sa chcete stravovať zdravo, nemusíte jesť špeciality. Stačí vám aj jednoduché jedlo. Cvičiť nemusíte dve hodiny, postačí vám aj pol hodinka a aktívny denný režim.

4