Úvod ľudia a vzťahy Byť fotogenická? S týmito radami to hravo zvládnete!

Byť fotogenická? S týmito radami to hravo zvládnete!

12900
0
ZDIEĽAŤ
Byť fotogenická? S týmito radami to hravo zvládnete!
Byť fotogenická? S týmito radami to hravo zvládnete!

Ako sa stať fotogenickou? Otázka pokladaná veľa ženami, snažiac sa vykúzliť nádhernú selfie. Ako to, že fotografi vedia, ako sa tváriť, ako sa postaviť? V tomto článku vám ponúkame niekoľko tipov, ako nájsť svoju fotogenickosť. Lebo tú ma každý bez ohľadu na výzor. Každý má svoju fotogenickú stranu, stačí ju len objaviť.

Tip 1

Každá modelka pozná svoju stranu, z ktorej vyzerá najkrajšie. Aká to teda je ? Výskumy ukázali, že naša ľavá strana je našou krajšou stranou tváre. Takže ženy, z ľavej strany sa fotíme!

Tip 2

Tip dva je tipom, ktorý s týka najmä skupinových fotografií. Nikdy nestojte čo najbližšie k fotoaparátu. Vašu tvár to opticky zväčšuje, prakticky nemáte šancu skryť nejaký ten nedostatok a navyše sa tvár deformuje vplyvom okrajov fotoaparátu.

Tip 3

Tento tip sa týka fotografií, na ktorých ste sama. Naozaj, sú najviac využiteľné hlavne pri cestovaní a fotkách s prostredím. Ak chcete odfotiť postavu, foťte z pozdĺžne a z dolného uhlu. Predĺži vám to nohy a budete vyzerať celkovo atraktívnejšie.

Tip 4

Nepozerajte sa priamo do fotoaparátu. Skúste sa trochu nakloniť a zistiť správny uhol v ktorom vyzeráte najlepšie. Nebojte, každý taký má! Nezabúdajte na pravidlo ľavej strany. V tomto bode vám pomôže aj makeup, aj  keď chcete pôsobiť čo najprirodzenejšie. Pod lícne kosti použite trochu bronzeru, ktorý sedí vášmu typu pleti. Výber správneho naozaj nezanedbajte. To znamená že bleduľky nepoužijú neprirodzený oranžový tón. Ten správny uhol dokáže krásne zvýrazniť kontúry tváre. Vitajte lícne kosti!

Tip 5

Pokiaľ as fotíte posediačky, tento tip sa vám naozaj zíde. Je to vlastne opak bodu 4. Pokiaľ sedíte, odporúčame cvaknúť par shotov z vyššieho uhlu. Opticky vás to zúži.

Tip 6

Použite svetlo. Svetlo vie presvetliť vašu tvár. Foťte sa oproti svetlu. Dokáže to vymazať nedokonalosť, niekedy bez použitia korektoru. Medzi ďalšie patrí napríklad vymazanie kruhov pod očami či celkového presvetlenia tváre. Je to jeden z najlepších tipov, aké ste kedy mohli dostať. Verte nám.

Tip 7

Naopak. Nefoťte sa tak, aby vám bolo svetlo za chrbtom. Fotka bude nevýrazná, nebude vás tam takmer vidno. Nie je to vôbec výhodné. Totižto, nebude vás tam vidno. Môžete to jednoducho skúsiť, za skúšku nič nedáte.

Tip 8

Pár tipov k prirodzenému úsmevu? Zatvorte oči, hlboko sa nadýchnite, otvorte oči tesne pred stlačením spúšte, úsmev ! V poslednej fáze, fáze úsmevu odporúčame dať jazyk na spodné zuby. Budete vyzerať viac naturálne, akoby ste sa naozaj zasmiali. Tak prirodzene.

Tip 9

Neprežeňte to s makeupom. Nikdy, nikdy, nikdy. Hlavne nie na ostrejších fotografiách. Na tých to fakt bude vidno. Ďalšou nevýhodou je, že pokiaľ niekoho okúzlite na základe vašich fotografií a bude sa to radikálne líšiť od reality… Veľa šťastia na rande!

Tip 10

Predposledným tipom je vhodný účes. Fotky kde máte ulízané vlasy do hladkého vrkoča vás opticky zväčšujú, z niektorých uhlov často nevidno. Ak už sa rozhodnete odfotiť sa s vrkočom, časť svojich voľne spustených vlasov umiestnite na svoje pravé či ľavé rameno – podľa toho z akého uhla sa budete fotiť.

Tip 11

Regulujte odfotené fotky. Toto je asi jeden z najdôležitejších bodov. Aj na fotografovaní, teda tvorení selfies sa dá vytvoriť naozaj pekná závislosť. A často to býva veľmi vážne. Lieči sa to ešte horšie, pretože je to najnovšia psychická porucha – hlavne mládeže. Paradoxne to postihuje obe pohlavia rovnako, takže. Nie nadarmo si všímajte počet postovaných fotiek vašich, či vašich detí.

Dúfame, že sme vám priloženými tipmi aspoň trochu pomohli. Ako sme spomínali, nič netreba preháňať a dávajte si pozor na novo vytvorenú závislosť. Prevencia je dôležitá!

4