Úvod Rady a tipy Ako prečítať čo najviac kníh

Ako prečítať čo najviac kníh

8174
0
ZDIEĽAŤ
Ako prečítať čo najviac kníh
Ako prečítať čo najviac kníh

Možno si väčšina z vás presadila ako jedno z novoročných predsavzatí prečítanie určitej čiastky kníh. Ako to teda aplikovať? Pomôcť si môžete rýchlo čítaním, ale pre nás, bežných smrteľníkov vám pomôže aj týchto pár rád ako hravo zatočiť s nakopenými knižkami – za ktoré ste nevyhodili nemalé peniaze. Nech sa páči, návod ako prečítať viac kníh.

Jedným z tipov je voľba knihy. Je to úplným základom celého procesu. Kniha by vás mala zaujať – nielen obalom. Ale hlavne jej vnútrom. Pred kúpou knihy zvážte aká by mala byť. Téma? Rozsah? Alebo je to len na prvý pohľad zaujímavá kniha? Musíte mať motiváciu prečítať.  Či už kvôli škole alebo len tak, pre vlastné potešenie či všeobecný prehľad.

Pred čítaním knihy sa skúste oboznámiť so základmi rýchločítania. Pri pravidelnom tréningu nieje nič jednoduchšie a ušetrí vám viac času ako si možno myslíte.

Čas na čítanie knihy sa nájde vždy. Aj keď to mnohé určite spochybňujete, možno tomu neveríte ale postupom času a hlavne skúšaním sa o tom určite presvedčíte. Možno pracujete z domu, možno chodíte do práce.

Vyhľadávajte časové medzery. Medzery, kedy nič nerobíte a namiesto pozerania televízie chyťte do rúk radšej knihu!

Okrem zdĺhavého čítania kníh sa môžete knihám povenovať aj inak. Počúvať ich. Pomôže to hlavne pri dlhých kolónach na ceste do práce, dlhej a náročnej cesty.

Audio knihy vám pomôžu neupadnúť do mikrospánku a svoj čas strávený za volantom, vytvoríte na úžasnú produktívnu šancu naučiť sa niečo nové. Niečomu novému porozumieť.

Ak máte stanovený cieľ, musíte sa aj niečoho vzdať. Týka sa to tiež čítania kníh. Ak ste si na začiatku roku, stanovili určitý počet prečítaných kníh, neznižujte ho.

Je síce pravdepodobné že o niektoré z nich stratíte záujem, tematika vás už nechytá či ste prerušili štúdium na škole, nájdite si alternatívy tzv. nádherné knižky. Tie vás udržia v cviku a váš cieľ jednoducho musíte dosiahnuť.

 

4