Úvod ľudia a vzťahy 9 rád pre randenie

9 rád pre randenie

8785
0
ZDIEĽAŤ
9 rád pre randenie
9 rád pre randenie

Prvé rande je často plné nervozity, možno strachu a obáv. Aký bude? Vyzeráte dobre? Páčite sa mu? V hlave ženy či dievčaťa sa odohráva viac katastrofických scenárov, než by si muži mohli myslieť. Ale ani mužov podobné scenáre neobchádzajú, aj keď tie ich sú často viac pozitívnejšie. Ako zabezpečiť úspech na rande? Nech sa páči.

  1. Rozprávanie o tom čo máte či nemáte rady?

Toto sa týka hlavne prvého sexu. Áno, pokročili sme o nejaký ten kus dopredu, avšak. Je na tomto niečo pravdy. Túto otázku myslíme úplne vážne a nebojte sa vášho partnera opýtať čo sa mu v posteli páči, čo má rád alebo naopak mu naozaj nevyhovuje.

Necíťte sa kvôli tomu divne ani trápne. Určite vás nevysmeje ani nepošle do preč. Skôr ocení váš záujem a vaše možno poprvé spolu si užijete obaja viac.

  1. Nerozprávajte počas sexu

Znovu sme pri tejto intímnej téme. V tomto prípade nie je naozaj nič horšie ako rozprávanie sa počas sexu. Nemyslíme tým citoslovcia a tak podobne, ale nejaké otázky. Myslíte že vám naozaj reálne odpovie? Buď vás nebude počúvať, alebo prekazíte atmosféru.

  1. Neviete čo od vzťahu chcete

Čo vlastne od vzťahu chcete? Chcete len ľahký letný flirt, vážny vzťah či sa potrebujete vyrozprávať? Upracte si to v hlave. Čo vlastne chcete? Naozaj nie je nič horšie ako sklamanie, keď neviete čo vlastne chcete. Verte že to na vás bude určite vidno. Naopak, odčítajte to aj z vášho partnera.

Flirtujete s ním, je to totálny sukničkár ale plánujete s ním budúcnosť? Ochráňte sa pred ním! Nebude pre vás vhodný a v niektorých prípadoch je naozaj naivné dúfať že sa niekto zmení. Ako sme hore spomenuli, zistite čo od vzťahu chcete.

  1. Snaženie sa byť príliš dobrá

Toto sa vzťahuje najmä pre dievčatá a mladšie ženy, ktoré to často preháňajú. Samozrejme, existujú výnimky. Úprimne si túto otázku zodpovedajte. Snažíte sa byť príliš dobrá? Na všetko mu pritakáte? Súhlasíte s ním, aj keby ste za normálnych okolností tvrdili úplný opak? Nerobte to. Taktiež to nepreháňajte s makeupom. Chce vidieť vás a nie umenie vašich rúk. Chce vás možno pohladiť a namiesto toho bude mať špinavé ruky od vašich prípravkov. Celé zle (to uznáte aj sami) !

  1. Nerada robíte niektoré veci ? Nerobte ich

Povedzte mu narovinu že sa vám to nepozdáva. Máte strach že budete príliš konzervatívna? Nevadí. Vysvetlite mu, že sa bojíte. Nebojte sa ukázať svoju slabšiu stránku. Neznamená to, že budete pre neho menej atraktívne ale naopak, bude mať snahu vás ochraňovať.

  1. Povedzte o tom niekomu

Ak sa chystáte na prvé rande, navyše s niekým koho ste stretli len nedávno a vaše priateľky s ním nemali tú česť (aj keby mali), povedzte o tom niekomu. Áno, napríklad kamoške. Nemusíte to vešať na nos rovno rodičom. V prípade že by sa niečo stalo, vaša priateľka vie s kým a kam ste šli. Je to jeden z tipov o bezpečnosti – a tá  je dôležitá.

  1. Cítite sa menejcenná?

Ak sa cítite menejcenná už pri prvých rande. Nepokračujte v tom. Neoplatí sa to. Zamilujete sa a budete sa cítiť menejcenná? Zbytočne vás to zničí a nikomu neprinesie žiaden osoh.

  1. Užívajte si život

Nebojte sa na rande skúšať nové jedlá či veci, aj za cenu že sa vám nebudú páčiť. Je to aj o tom. Nebojte sa odhaliť vašu slabú stránku, aj vy ste len človek. Ste len človek, ktorému chutí niečo iné a maľovať vám možno nejde ako jemu. Skúsili ste to a to sa cení!

  1. Smejte sa!

Nie je nič príťažlivejšie ako smiech. Odporúčame pribaliť si do vašej tašky aj zubnú niť. Je to fakt must-have. Aby ste sa mohli smiať, umyté zuby sú základ.

4