Úvod Life & Style Pánske kabáty v týchto farbách sú nevyhnutnosťou sezóny!

Pánske kabáty v týchto farbách sú nevyhnutnosťou sezóny!

1976
0
ZDIEĽAŤ

Možno si poviete, že vy pánsky kabát nepotrebujete. Úplne si vystačíte s bundou alebo prešívanou vestou. Navyše si myslíte, že nie ste elegantný typ a kabát by na vás vyzeral smiešne. Všetky tvrdenia sú len vo vašej hlave. Kabát je oblečenie, ktoré by mal mať k dispozícii každý muž bez ohľadu na vek, postavu či postavenie. Kabáty sa vyrábajú vo viacerých strihoch a farbách, ktoré pristanú každému pánovi. A nielen pristanú. Je dokázané, že muži v kabátoch priťahujú ženy oveľa viacej ako muži nosiaci bundu.

Ako si vybrať pánsky kabát na každú príležitosť

Kabát prináša svojmu nositeľovi istý status, elegantný výzor a príťažlivosť. Pánske kabáty nie sú určené len pre biznis mužov, ktorí nosia celý rok obleky. Súčasná móda sa vybláznila aj vo svete pánskych kabátov. Môžete sa sami presvedčiť, že pánske kabáty Bolf sú ušité na mieru pre každého muža. Vo svete pánskych kabátov sa stretnete s mnohými farebnými prevedeniami. Túto sezónu však hrajú prím klasické farby akými sú sivá, čierna, kamelová alebo tmavomodrá. Tieto farebné odtiene sa hodia k obleku i k džínsam. Novinkou sú športové kabáty s kapucňou. Na prvý pohľad elegantný model so športovým detailom je určený pre moderného muža a hodí sa na neformálne nosenie do mesta. Veľmi moderné sú kabáty s dvojradovým alebo asymetrickým zapínaním. Dvojradové zapínanie evokuje vojenský, upravený vzhľad. Asymetrické zapínanie vie odpútať pohľady od nedostatkov postavy. Pri výbere kabáta si dávajte okrem farby pozor aj na nasledujúce detaily.

Veľkosť a strih kabáta

Pri výbere kabáta si dôkladne zmerajte partie tela, ktoré sú pre jeho nosenie dôležité z hľadiska pohodlia. Riaďte sa veľkostnými tabuľkami a striktne dodržujte rozmery. Príliš voľné strihy by telo dostatočne neochránili pre studeným vetrom. Zároveň však myslite na to, že pod kabát budete nosiť i iné vrstvy oblečenia. Dávajte si pozor na dĺžku rukávov a celkovú dĺžku kabáta. Príliš krátke rukávy a z nich trčiace spodné oblečenie sú prehreškom voči móde. Dĺžku kabáta voľte podľa typu vašej postavy. Veľmi dobre vyzerajú pánske kabáty, ktoré sú v páse zúžené. Upriamia pohľad na ramená, ktoré sú opticky v takomto modely širšie a mužnejšie. Dôležité sú aj iné detaily. Veľmi efektne vyzerá reverzný golier, náplecníky alebo zipsy na vreckách.

Materiál kabáta

Pánske kabáty Bolf sú vyrábané z najkvalitnejších materiálov. Tieto materiály odolajú poškodeniu a zároveň zahrejú aj počas tuhých mrazov. Najrozumnejšou voľbou sú prírodné materiály. Pred vetrom i mrazom vás ochráni kašmír alebo vlna. Vlna je najlepšou termo izoláciou pre telo. Preto by jej obsah v kabáte mal presahovať minimálne 50 % nad ostatnými použitými materiálmi. Netreba zabúdať ani na podšívku. Na jej výrobu je najviac vhodná viskóza. Viskóza je ekologickým variantom hodvábu. Tento materiál je mäkký, dobre saje a výborne sa udržuje.

Pánsky kabát pre každý typ postavy

Pánske kabáty Bolf sa vyrábajú v strihoch pre každý typ postavy. Najjednoduchšie to majú štíhli a vysokí páni, ktorí si môžu dovoliť kratšie i dlhšie strihy. Avšak dlhé kabáty siahajúce nad kolená sú pre nich priam určené. Vysokí muži v dlhom kabáte vyzerajú veľmi elegantne a veľmi formálne. Jedinú vec, na ktorú si musíte pri dlhom kabáte dávať pozor je perfektne sadnúca veľkosť v ramenách. Naopak nízki muži sa musia vyvarovať dlhému strihu. Vyzerali by v kabáte ako utopení a ešte menší. Páni menšieho vzrastu by sa mali zamerať na kabáty v dĺžke maximálne pod zadok. Uprednostnite kabáty s jednoradovým zapínaním a vyšším golierom alebo stojačikom. Muži, ktorí majú nejaké to kilo navyše by sa mali sústrediť na kabáty rovného dlhšieho strihu. V žiadnom prípade si nekupujte kabát zúžený v páse. Zároveň dajte prednosť atypickým detailom na kabáte, ktoré upriamia pozornosť správnym smerom. Opticky vás zúžia tmavšie odtiene, napríklad temná modrá farba alebo tmavosivá, ktoré sú trendom tejto zimy.

 

 

 

4