Úvod ľudia a vzťahy Človek dokáže byť produktívny len niekoľko hodín denne

Človek dokáže byť produktívny len niekoľko hodín denne

2073
0
ZDIEĽAŤ
Človek dokáže byť produktívny len niekoľko hodín denne
Človek dokáže byť produktívny len niekoľko hodín denne

Príjemné letné počasie je ako stvorené na ničnerobenie. Oddych na pláži či na horách je presne to, čo z času na čas potrebuje každý z nás, a to najmä na poriadne zresetovanie hlavy. Žiaľ, väčšina z nás musí tvrdo pracovať a voľného času na rekreáciu veľa nie je. Ako je to s našou produktivitou v kanceláriách? Je pravda, že človek dokáže byť plne sústredený na prácu len niekoľko hodín denne? Dá sa vôbec produktivita ovplyvniť?

Produktivita na pracovisku musí byť

Moderné pracovné prostredie, ktoré pre svojich klientov ponúkajú kancelárie Bratislava, je ako stvorené na plné pracovné nasedenie, avšak nie vždy sa to dá. Zamestnanci čoraz viac času trávia surfovaním na internete či prezeraním rôznych webových stránok, ktoré s prácou nemajú nič spoločné. Dokonca, niektorí z nich robia radšej zbytočnú či rutinnú činnosť, a to len preto, aby ich šéf náhodou nevyhodil. Takýchto zamestnancov môžeme zaradiť do aktívnej neangažovanosti, čo znamená, že zamestnanec je na pracovisku prítomný, avšak jeho pracovný výkon je neefektívny, a to zo zdravotných dôvodov. Dokonca, v Austrálii je výška nákladov na tzv. prítomnizmus na úrovni 26 miliárd dolárov ročne, čo je skutočne horibilná čiastka!

Nech majú zamestnanci možnosť prispôsobiť si pracovné prostredie

Kancelárie na prenájom sú predovšetkým miestom, kde môžete tvoriť. Podieľať sa na firemných úspechoch, budovať pracovné vzťahy, byť súčasťou určitej komunity. Práve preto je viac než dôležité to, aby mali zamestnanci možnosť prispôsobiť si pracovné prostredie, a to na základe špecifických požiadaviek. Kuchynka či konferenčná miestnosť sú priestory, ktoré patria v rámci komerčných priestorov medzi najpoužívanejšie. Dovoľte, aby bol prenájom kancelárií vykonaný na základe individuálnych potrieb vašich zamestnancov. Pretože len takýmto spôsobom môžete zvýšiť produktivitu práce a zároveň motivovať váš tím k dosiahnutiu vytúžených cieľov.

4