Úvod Rady a tipy Výplne stavebných otvorov – materiál na prvom mieste!

Výplne stavebných otvorov – materiál na prvom mieste!

1511
0
ZDIEĽAŤ
Výplne stavebných otvorov – materiál na prvom mieste!
Výplne stavebných otvorov – materiál na prvom mieste!

Konečne ste sa rozhodli pre vytúženú rekonštrukciu domu? Máte pocit, že už vaše vchodové dvere nie sú to, čo kedysi? Trápia vás netesniace okná, cez ktoré uniká množstvo tepla? V tom prípade je ten správny čas na výmenu starých dverí i okien za nové! Čo by ste si mali všímať pri kúpe výplní stavebných otvorov? Nechajte sa inšpirovať našimi radami, s ktorými to zvládnete hravo aj vy.

Plast, hliník alebo drevo?

Ak ste sa rozhodli pre kúpu vchodových dverí či okien, rozhodne nepodceňujte výber materiálu. Plast sa vyznačuje výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami, prijateľnou cenou, bezúdržbovosťou i nízkou cenou. Technológie, ktoré sa dnes používajú pri výrobe plastových dverí, umožňujú výrobu zaujímavých dizajnových kúskov, ktoré sa zapáčia i náročnejším užívateľom. Vchodové dvere vyrobené z hliníku pôsobia už na prvý pohľad luxusným dojmom. Hodia sa do novostavieb, ale i moderných domov po rekonštrukcií. Hliník je neprekonateľný svojou vysokou životnosťou, tvarovou stálosťou i výbornou odolnosťou voči mechanickému vplyvu či poveternostným podmienkam. Drevo je akousi zlatou strednou cestou, keďže pôsobí elegantne, výborne tepelne izoluje a vydrží niekoľko desiatok rokov. Treba mať však na pamäti, že o drevo sa treba starať, a to za pomoci špeciálnych náterov, ktoré mu dodajú lesk i farebnú stálosť. To platí i v prípade, že ste sa rozhodli pre eurookná.

Bezpečnosť musí byť!

Čo by to boli za vchodové dvere, ktoré by neboli bezpečné, však? Z tohto dôvodu máte možnosť vybrať si bezpečnostné alebo protipožiarne dvere, ktoré sú ideálnou voľbou do bytoviek či panelákových domov, kde hrozí vysoké nebezpečenstvo vzniku požiaru. Ak chcete ochrániť majetok pred vlámaním, informujte sa o bezpečnostnej triede, ktorá určuje to, či je možné dvere prekonať náradím či inými pomôckami, alebo nie.

4