Úvod ľudia a vzťahy 11 trikov, ako zlepšiť svoj vzťah nech sa deje čokoľvek

11 trikov, ako zlepšiť svoj vzťah nech sa deje čokoľvek

13076
0
ZDIEĽAŤ
11 trikov, ako zlepšiť svoj vzťah nech sa deje čokoľvek
11 trikov, ako zlepšiť svoj vzťah nech sa deje čokoľvek

V každom vzťahu prichádzajú aj zlé chvíle, aj napriek tomu že sa vraví že hádky sú korením života. Sú, ale jedna. Nie trinásť za týždeň. V tomto článku vám síce neposkytneme návod ako regulovať hádky, ale otvoríme vám oči. Otvoríme vám oči v tom, že aj úplné hlúposti každodenného života prinášajú so sebou veľké problémy – aj keď sú to úplne normálne veci.

Stavím sa, pokiaľ ste mali vzťah, prišlo obdobie hádok. Často aj keď sa jedna skončí, atmosféra nieje taká ako pred tým.  Prichádza ďalšia hádka, na základe zlého tušenia, takpovediac – blbej atmosféry. Ako sa jej vyvarovať? Ponúkame vám triky, ktoré budú určite účinné. 11 trikov, ako zlepšiť svoj vzťah nech sa deje čokoľvek. Nech sa páči.

  1. Mobily, Smartfóny, Tablety, Internet

Názvom je to naozaj dlhý bod ale významovo ešte dlhší. Okrem toho že je internet v akejkoľvek forme zabijakom času, (nie nevyhovárajte sa že na niektoré appky nepotrebujete wifi), je aj zabijakom vzťahov.

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, a ani po druhom tomu úplne neuveríte. Ale presvedčí vás určite skutočnosť či možno len predstava, že na romantickej večeri by váš partner vytiahol mobil, začal by len tak scrollovať Facebook, Instagram, fotil by si jedlo ako divý. Naozaj? Romantika? Nie. Je nám jasné, že pokiaľ so svojim partnerom žijete, používaniu mobilu či internetu sa nevyhnete. Ste s ním takmer stále, chcete mať čas aj pre seba.

Ale pokiaľ žijete stále oddelene, chodíte na rande. Počas nich odložte mobil. Vypnite si dáta, wifi, čokoľvek čo by vás vyrušovalo. Bloknite si na tých pár hodín nedôležité kontakty. Venujte sa mu. Ocení to, možno vás nepochváli, možno si to ani len nevšimne. Ale verte, že jeho podvedomie to vie a bude sa pri vás cítiť lepšie. Rande je chvíľka pre vás a vášho partnera. Nie pre vás, partner a váš mobil.

  1. Stereotyp, zabijak č. 2

Koho by bavilo chodiť stále do jednej reštiky? Stále nejaké rande, stále rovnaký scenár? Idete sa prejsť, potom skočíte do reštiky, idete si pozrieť film a skončíte v posteli? Chodíte na stále rovnaké miesta?

Nie, nieje to nič čo by vám prospelo. Objavovať nové miesta, je základ. Objavovať nové jedlá je základ č. 2. A môžeme menovať. Stereotyp je pasé, stereotyp je zabijak.

  1. Skúšajte spolu

Nie je nič nad novú a osobnú skúsenosť. Možno váš parter chcel vyskúšať vami, nie moc preferovaný, paintball či motokáry. Doprajte mu to. Vyskúšajte niečo nové, neobjavené. Uvidíte, možno sa sem tam strápnite, možno vám to nepôjde ale pôjde o srandu. O novú skúsenosť, o múdro strávený čas so svojím milovaným.

  1. Smiech

Smiech lieči. Lieči nielen zlomené srdcia, hnusnú náladu ale aj nepríjemnú atmošku po hádke. Navrhnite nejaký vtipný film, spravte si trochu srandy aj zo seba. Nikdy to nikomu neublížilo a váš partner zistí, že sa neberiete tak vážne ako ste sa počas hádky javili. Smiech zbližuje, lieči a tak podobne. Vymyslite spolu nejaké bláznovstvo. Len tak, možno bez rozmyslu.

Niekedy je možno ťažké vyznať sa v našich mužských polovičkách, odhadnúť ich pocity, reakcie a tak podobne. Avšak, ak vidia vo vás snahu niečo zmeniť prispôsobia sa. Určite vás v tom nenechajú, pocítia vašu snahu. Len sa nenechajte odradiť divným výrazom v tvári vášho priateľa. A ak sa jednalo o naozaj vážnu hádku. Ukážte mu že vám na ňom stále záleží – aj keď sa tak nespráva.

4