Úvod PR Vodiči, veď v zime sa nenosia letné topánky!

Vodiči, veď v zime sa nenosia letné topánky!

1802
0
ZDIEĽAŤ
Vodiči, veď v zime sa nenosia letné topánky!
Vodiči, veď v zime sa nenosia letné topánky!

Sneh, zľadovatená vozovka, vlhko … Áno, aj takéto nepríjemné výkyvy počasia dokážu skomplikovať situáciu, obzvlášť ak ste vodič a nemáte prezuté letné pneumatiky za zimné. Niekto by nad tým možno len mávol rukou a išiel by ďalej, no ak ste zodpovedný človek, určite viete, že v takýchto podmienkach jazdiť nemôžete! Veď v zime nenosíme letnú obuv!

Aké vlastnosti poskytujú zimné pneumatiky?

Zimné pneumatiky nie sú užitočné len vtedy, keď je na vozovke niekoľkocentimetrová vrstva snehu, ale aj vtedy, keď je vlhko, prípadne sa vyskytuje poľadovica. Hlavnou prednosťou týchto pneu je predovšetkým ich pružnosť pri nízkych teplotách, výborná schopnosť odvádzať vodu a ľahká ovládateľnosť, čo ocení nejeden vodič.

Kedy prezuť?

Možno sa aj vy pýtate, kedy je ideálny čas na prezutie pneumatík. V závislosti od miesta bydliska a požiadaviek na jazdu je optimálna doba vymeniť letné pneu za zimné pneumatiky Matador v momente, keď je teplota 7°C a menej, pretože práve v tomto okamihu dosahujú pneumatiky také jazdné vlastnosti, na ktoré boli vyrobené. Dajte však pozor, aby ste tento termín „neprepásli“, keďže letná pneumatika je na zasneženej vozovke skutočne neovládnuteľná!

Komu stačia celoročné pneumatiky?

Ak jazdíte len zriedka, prípadne len cez mesto, čiže sa diaľniciam a rýchlostným cestám vyhýbate, pravdepodobne vám postačia celoročné pneumatiky, ktoré sú vyvinuté na akékoľvek ročné obdobie, teda ich môžete využívať počas celého kalendárneho roka. Sú teda skvelou voľbou pre tých, ktorým sa nechce prezúvať pneu, no zároveň vedia, že vzhľadom k ich príležitostnému jazdeniu budú svojimi jazdnými vlastnosťami vyhovovať. Aby ste si však boli istý a zvýšili životnosť vozidla, vrátane pneumatík, zakúpte si plechové disky, ktorých úlohou je chrániť brzdný systém pre nečistotami a prachom.

 

4