Úvod PR Čo ponúka štúdium v zahraničí?

Čo ponúka štúdium v zahraničí?

1773
0
ZDIEĽAŤ
Čo ponúka štúdium v zahraničí?

V dnešnej dobe študuje v zahraničí vysoký počet Slovákov, ktorých lákajú modernejšie školy, alebo ich lepšia úroveň. Študenti najčastejšie odchádzajú do krajín ako Rakúsko, Nemecko, či Veľká Británia, no záujem majú aj o štúdium napríklad v Maďarsku alebo Chorvátsku.
Najviac slovenských študentov nájdeme v susednej Českej republike. Celkový počet študentov v zahraničí sa odhaduje už nad 30-tisíc. Študovať na školách sa dá takmer akékoľvek zameranie. Univerzity ponúkajú stovky odborov, o ktoré je vysoký záujem. Školy okrem iného ponúkajú možnosť študovať zadarmo alebo s naozaj nízkym školným, čo si v dnešnej dobe môžu študenti dovoliť.

Podľa skúseností ľudí a aj známych, je jedinečná príležitosť na veľké zážitky, spoznanie novej krajiny, kultúry, nového školského štúdium v zahraničí systému a často úplne odlišného a zaujímavejšieho prístupu k vzdelaniu a k životu. Štúdium v zahraničí je teda veľkou výzvou, ale súčasne prináša aj množstvo nezabudnuteľných zážitkov a zábavy s novými spolužiakmi a kamarátmi. Je to tá najlepšia investícia do budúcnosti. Vybavenie a možnosti škôl sú na vyššej úrovni, motivácia lektorov a študentov, taktiež.
Ak chcete byť atraktívny na trhu práce, žiť v medzinárodnom prostredí a zažívať nové dobrodružstvá, rozhodnutie ísť študovať do zahraničia je to pravé.

Ak by ste chceli študovať v zahraničí, skôr vo výnimočných krajinách ako Austrália, Dánsko alebo Veľká Británia, rôzne agentúry Vám pomôžu dostať sa na Vami zvolenú vysnívanú univerzitu alebo pomôžu pri výbere štúdia podľa vašich požiadaviek.

4