Úvod Rady a tipy Tapety a koberčeky do detskej izby? Jednoznačne áno!

Tapety a koberčeky do detskej izby? Jednoznačne áno!

4044
0
ZDIEĽAŤ
Tapety a koberčeky do detskej izby? Jednoznačne áno!
Tapety a koberčeky do detskej izby? Jednoznačne áno!

Aj vy máte v poslednej dobe pocit, že si detská izba vašich milovaných ratolestí žiada zmenu? Pomaly, ale isto tu máme najkrajšie sviatky roka, a práve to je ideálna príležitosť, prečo sa trošku „pohrať“ a vyčariť vašim deťom úsmev na tvári. Čo by ste povedali na hravé tapety na stenu či jedinečný mäkučký koberček?

Tapetujte, ale s mierou!

Najlepší výsledok dosiahnete vtedy, keď vytapetujete len časť izby. To znamená, že nebudete nič siliť, a teda pokladať detské tapety na všetky steny, ale zvolíte len jednu, prípadne dve steny, čím vytvoríte nádherný kontrast. Čím jasnejší a farebnejší vzor zvolíte, tým menšiu plochu vyberte. Ak siahnete po nenápadnej farbe, môžete ňou vytapetovať pokojne aj dve steny, no dbajte na to, aby to v konečnom dôsledku nevyzeralo príliš rušivo.

Nech má dieťa dostatok miesta na hranie

Detičky ocenia, pokiaľ im vytvoríte v izbe viacej voľného miesta. Čo to znamená? Snažte sa vymedziť priestor na hračky či hru samotnú, a to trebárs tak, že siahnete po úložných boxoch, ktoré sú skvelým pomocníkom pre rodiny s deťmi. Radosť tiež spraví ďalšia pracovná doska, na ktorej môžete nechať rozložené puzzle či stavebnicu, veď fantázií sa medze nekladú, tak prečo deťom nedopriať aspoň trochu zábavy?

Nebojte sa rozprávkových vzorov!

Nielen tapety do detskej izby, ale aj také koberčeky môžete zvoliť v tých najpestrejších a najoriginálnejších motívoch, ktoré vyčaria úsmev deťom, ale aj vám. Dajte si záležať, aby boli detské koberce vyrobené z kvalitného materiálu, najlepšie antialergického, vďaka ktorému bude dieťatko počas hrania v teplúčku, no zároveň v bezpečí. Veď si len predstavte, ako by sa mohlo zraniť v prípade pádu na tvrdú podlahu. Aj z tohto dôvodu je priam nevyhnutné umiestniť koberec do detskej izby, ktorý má nielen bezpečnostnú, ale i zábavnú funkciu.

4