Úvod ľudia a vzťahy Ako sa nehádať s partnerom a mať krásny vzťah?

Ako sa nehádať s partnerom a mať krásny vzťah?

16333
0
ZDIEĽAŤ
Ako sa nehádať s partnerom a mať krásny vzťah?
Ako sa nehádať s partnerom a mať krásny vzťah?

Stali sa hádky s partnerom súčasťou vášho každodenného života? Už vás nebaví neustála výmena názorov, ktorá nikam nevedie? Naučte sa niekoľko osvedčených rád ako hádkam predísť a tak mať krajší vzťah.

TOLERANICA

Dnešná doba je plná netolerancie a to nie len vo vzťahoch medzi mužom a ženou. Ľudia sú tvrdohlaví a nedokážu sa často prispôsobovať potrebám toho druhého. Každý chce mať svoje pohodlie a aj to býva častým dôvodom hádok.

Treba si však uvedomiť, že váš partner je tiež ľudská bytosť a má svoje potreby. Naučte sa mu byť oporou a hlavne tolerantnou partnerkou. Skúste sa vždy nachvíľu zastaviť, keď povie niečo, s čím nesúhlasíte a pouvažujte o tom v hlave. Zamyslite sa nad tým, či by vás naozaj zabilo, keby ste dnes išli na ten hokej namiesto romantickej večere. Skúste sa občas prehrýzť cez fakt, že chce ísť  s kamarátmi na pivo alebo si zahrať futbal. Tolerancia je známkou zdravého vzťahu.

KOMPROMIS

Niečo málo spoločné s toleranciou má aj kompromis. Tu platí len jednoduché pravidlo. Nesnažte sa presviedčať partnera o svojej pravde. Vždy hľadajte strednú cestu. Niečo čo vyhovuje vám obom a obaja budete spokojní.

REŠPEKT

Rešpekt je snáď jeden z najdôležitejších pilierov vzťahu. Bez neho to nejde. Vo vzťahu jednoducho musíte rešpektovať toho druhého a nemôžete si dovoliť ho ponižovať alebo urážať. Partneri majú držať spolu a nie proti sebe. Nerešpektovanie svojho partnera je asi to posledné čo by malo vo vzťahu byť. Ak si však svojho partnera vážite, nemal by byť s týmto problém.

Predstavte si muža, ktorý je ponižovaný svojou ženou. To teda vôbec nie je v poriadku. V tom prípade sa stratila zo vzťahu úcta k tomu druhému a treba sa znova zamyslieť nad tým, aký je partner pre vás dôležitý alebo akú úlohu hrá vo vašom živote.

UZNANIE

Uznanie ocenia nielen ženy, ale najmä muži. Tí to snáď potrebujú ako človek vodu. Je veľmi dôležité vedieť sa navzájom oceniť. Povedať partnerovi aký je šikovný, že vám opravil ten mixér a partnerke nezabudnúť pripomenúť, aká nádherná je v tých nových šatách.

NEHĽADAJTE CHYBY

Hľadanie chýb na tom druhom vzťah zabíja. Je správne si občas povedať čo sa vám nepáči, avšak každodenné kritizovanie a vyčítanie nejakých nedostatkov, môže viesť vzťah do záhuby. Myslite na to, že partnera máte rada preto aký je a práve tie nedostatky ho robia výnimočným.

Dokonalý muž predsa neexistuje, ale vy ho máte mať rada preto aký je. Ak neustále hľadáte chyby a snažíte sa zmeniť svojho partnera, niečo nebude v poriadku a asi to nebude partner pre vás.

KOMUNIKÁCIA

Je snáď bodom, kde to všetko začína. Bez komunikácie vzťah nemôže rásť a zlepšovať sa. Pri akomkoľvek, aj malom, probléme sa vždy najskôr porozprávajte. Nie však s krikom. Choďte na pokojné miesto a pekne si vydiskutujte čo a ako. S pokojom vyriešite omnoho viac ako nezmyselnou hádkou.

 

 

4