Úvod Uncategorized Usporiadajte večierok v zážitkovej reštaurácii Benihana

Usporiadajte večierok v zážitkovej reštaurácii Benihana

1720
0
ZDIEĽAŤ

Ak plánujete narodeninový večierok, oslavu výročia či akúkoľvek inú významnú udalosť, zrejme hľadáte tiež optimálne priestory. Vo vašom meste je pochopiteľne celý rad reštaurácií, ktoré by pripadali do úvahy. Čo tak vo výnimočný deň zvoliť aj výnimočnú reštauráciu? Veľké obľúbenosti sa teší takzvaná zážitková reštaurácia Benihana, ktorú nájdete v Bratislave. Čo všetko dokáže ponúknuť? A prečo ju navštíviť?

Benihana sa od ostatných reštaurácií v mnohom líši. Dominujúcim prvkom celého zariadenia je stôl zvaný teppanjaki, okolo ktorého sa zhromaždia hostia a užívajú si vskutku gastronomické zázraky. Pokrmy pripravené na oceľovom grile chutia skvele. Jedlo pripravuje šéfkuchár, ktorý je nielen skvelý v tom, čo robí, ale tiež dokáže hostí perfektne zabaviť.

Ako vyzerá jedlo v Benihana?

Najprv si vychutnáte japonskú cibuľovú polievku, po ktorej vám na stôl pristane šalát so zázvorovým dresingom. Kulinársky majster vám následne pripraví kura, hovädzie, alebo plody mora so zeleninou. Záleží na tom, čo máte radi. Všetko je pripravované na grile. Príďte sa pozrieť, ako si šéfkuchár s vašim jedlom doslova pohrá. Naozaj je to zážitok, na ktorý nezabudnete. Tak prečo tu nemať treba narodeninovú oslavu?

V reštaurácii je jedálny lístok naozaj pestrý. Nemusíte sa držať vyššie uvedeného menu. Záleží len na vás, z čoho si chody zložíte.

Kto otvoril prvú reštauráciu Benihana?

Za týmto úžasným zariadením stojí Yunosuke Aoki, potomok samurajov a známy japonský zabávač. So svojou ženou Katsu si otvorili v Tokiu malú kaviareň, ktorú pomenovali ako Benihana. Kaviareň sa postupne preslávila po celom svete, a to predovšetkým vďaka tomu, že podávala a používala pravý cukor. Benihana je v súčasnej dobe v podstate trend v gastronomickom svete. Získala si obľúbenosť ako v Amerike, tak aj v Európe. A jedna Benihana reštaurácie je tiež v našich končinách, a to konkrétne Bratislave.

4