Úvod Rady a tipy Prečo sú plastové okná voľbou číslo jeden?

Prečo sú plastové okná voľbou číslo jeden?

1603
0
ZDIEĽAŤ
Prečo sú plastové okná voľbou číslo jeden?
Prečo sú plastové okná voľbou číslo jeden?

Plastové okná sú voľbou číslo jeden mnohých rodín, pre ktoré je dôležitá nielen prijateľná cena, ale predovšetkým vysoká kvalita a životnosť. Totiž, okná i dvere z plastu disponujú výbornými tepelno-izolačnými, ale aj zvukovými vlastnosťami, ba dokonca sa môžu pochváliť bezúdržbovosťou, čo už rozhodne stojí za zváženie. Pochopiteľne, i drevené okná majú svoje neopísateľné čaro, no v tomto prípade treba počítať s pravidelnou údržbou a nátermi, ktoré si materiál akým drevo priam vyžaduje! Ak si chcete aj vy uľahčiť život, siahnite po plastových oknách, ktoré si okamžite zamilujete. Aké sú ich prednosti?

Nádherný vzhľad i vysoká životnosť!

Plastové okná zažili svoj prvý „boom“ niekoľko desiatok rokov dozadu a niet sa čomu čudovať. Už od chvíle, kedy sa po prvý krát objavili na slovenskom trhu, si ich množstvo ľudí obľúbilo vďaka výhodnému pomeru „cena a kvalita“, a to v porovnaní s drevenými či hliníkovými oknami. Tí náročnejší môžu siahnuť po plastových oknách vyrobených na mieru, aj keď v tomto prípade si treba pochopiteľne priplatiť. Výhodou je, že tieto okná disponujú vysokou životnosťou, odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, ale aj variabilitou, keďže už dávno neplatí, že okná či plastové dvere musia byť len biele.

A čo cena? Je naozaj nízka?

Plastové okno môžete skutočne zakúpiť za nižšiu cenu ako trebárs eurookno, aj keď tento fakt je individuálny. Za kvalitné plastové okná i dvere od spoľahlivého predajcu, ktorý si skutočne zakladá na prvotriednych materiáloch, môžete zaplatiť o niečo viac, avšak stále nie horibilnú čiastku, ktorá by výrazne narušila váš rodinný rozpočet. Pamätajte, že kvalitné okná by mali mať stabilnú konštrukciu profilov, čo je možné všimnúť si na základe rezov rámov, ktoré ukazujú vnútorné usporiadanie nosných prvkov profilu. Ak si pri výbere dáte záležať, vedzte, že pôjde o celoživotnú investíciu, ktorá sa vám čoskoro vráti.

 

4