Úvod Rady a tipy Máte kŕčové žily? Takto sa ich zbavíte efektívne a jednoducho!

Máte kŕčové žily? Takto sa ich zbavíte efektívne a jednoducho!

1067
0
ZDIEĽAŤ
Máte kŕčové žily? Takto sa ich zbavíte efektívne a jednoducho!

Ak ste na sebe spozorovali kŕčové žily, mali by ste ich začať riešiť čím skôr. Môžu totiž prehĺbiť aj do vážnejších zdravotných komplikácií. Najlepšie je, ak sa tomuto problému úplne vyhnete. V niektorých úlohách hrá totiž dôležitú rolu aj genetika a tú už zmeniť nemôžete. Stále však platí, že vo väčšine situácií môžete kŕčovým žilám predísť a vyriešiť tento problém veľmi efektívne. Ako na to?

Vznik kŕčových žíl je v súčasnej dobe pomerne častý. Aj napriek tomu, že štatistiky dokazujú skutočnosť, že sa vyskytujú najmä u žien stredného veku (obvykle po menopauze), vyskytnúť sa môžu v rôznom veku a aj u mužov. Dôvodov, prečo vznikajú je hneď niekoľko. Môže ísť predovšetkým o nezdravý životný štýl, sedavé zamestnanie, prípadne nedostatok tekutín v tele. Tento problém môže prehĺbiť aj do stavu, akým je bolesť kŕčových žíl. Tento problém by ste určite mali riešiť s lekárom a odborníkom, ktorí sa touto oblasťou zaoberá.

Viac sa hýbte

Odporúčame vám zaradiť do svojej dennej rutiny viac pohybu. Neváhajte si vybrať fyzickú aktivitu, ktorá vás bude napĺňať. Nemusíte ísť hneď dvíhať ťažké činky do fitness centra. Postačí, keď sa pôjdete každý deň aspoň prejsť. Načerpáte nové sily a prekrvíte aj svoje cievy. Pohyb je jednoducho liek na všetko.

Pite dostatok tekutín

Ak bude váš organizmus dehydratovaný, s najväčšou pravdepodobnosťou sa kŕčovým žilám nevyhnete. Preto si na to dávajte veľký pozor. Denne by ste mali vypiť 2 – 3 litre čistej vody alebo bylinkového čaju.

Kontrolujte si svoju váhu

Je známe, že aj nadváha a obezita môže prispieť k vzniku kŕčových žíl. Preto si dávajte veľký pozor a pravidelne si kontrolujte svoju váhu. Obmedzte príjem nezdravých, tučných a mastných jedál. Uprednostnite viac ovocia, zeleniny, vlákniny a strukovín.

4