Úvod Rady a tipy Fakty, ktoré by ste mali vedieť o čistote v kancelárii

Fakty, ktoré by ste mali vedieť o čistote v kancelárii

867
0
ZDIEĽAŤ
Fakty, ktoré by ste mali vedieť o čistote v kancelárii

50-60% času strávi priemerný človek v kancelárii. To znamená, že čistenie vašej kancelárie by malo byť jednou z vašich priorít.

Čistota to nie je len to, čo vidíte. Nebezpečenstvo sa skrýva v nečistote skrytej v rohoch a na ťažko dostupných miestach v kancelárii. Nesmieme opomenúť ani baktérie, vírusy, alebo roztoče, ktoré môžu znepríjemniť pracovný život a majú preukázateľný vplyv na produktivitu zamestnancov a počty PN-kových dní.

Vzhľad je všetko

Toto pravidlo sa nemusí vzťahovať na ľudí, ale určite platí pre podniky – najmä mladšie organizácie. Či už sa snažíte prilákať nových klientov, veľkých investorov alebo najlepších zamestnancov vo svojom odbore, vzhľad vášho obchodného priestoru je nesmierne podstatný.

Aj keď by človek nikdy nemal súdiť knihu podľa obalu, kancelárie a pracoviská, ktoré sú prašné, špinavé a zle sa o ne starajú, môžu mať negatívny dopad na podnikanie. Ak sa spoločnosť nemôže starať o svoje kancelárske prostredie, ako sa bude starať o svojich klientov?

Zle vyčistená kancelária tiež naznačuje súbor hodnôt, ktoré sú v rozpore s efektívnou, účinnou a dynamickou organizáciou.

Čistota podnecuje produktivitu

Pre existujúcich zamestnancov je dôležité aj dobre udržiavané pracovisko. Štúdie naznačujú, že zamestnanci, ktorí pracujú v priestoroch s vyššou úrovňou povrchového prachu, hodnotia svoju produktivitu ako nižšiu. Má to svoje opodstatnenie – jedinci, ktorí sa v prostredí cítia pohodlne a je o nich postarané, majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú pracovať efektívnejšie.

Ruky sú najväčším zdrojom a prenášačom choroboplodných zárodkov v takmer akomkoľvek prostredí. Nie je preto prekvapením, že takmer všetky najšpinavšie miesta v kancelárii sa „dotýkajú“ rúk. Kohútiky umývadiel, kľučky, gombíky na výťahu, rúčka chladničky, myš a klávesnica – tu je koncentrácia baktérií vyššia aj o 400% oproti napr. záchodovej doske.

Množstvo choroboplodných zárobkov by bolo nižšie, keby sa dodržovalo úplne základné umývanie rúk. Len 61% ľudí si po použití toalety umyje ruky teplou vodou a mydlom. 18% si len rýchlo umyje ruky vodou. 7% zamestnancov sa neunúva ani otočiť kohútikom.

Nenechajte neviditeľných bojovníkov vyhrať nad čistotou. Okrem zdravšieho prostredia zvýšite produktivitu svojich zamestnancov. Spoľahnite sa na prácu profesionálnej upratovacej firmy, ktorá presne vie, kde má nečistotu hľadať a účinne ju odstrániť.

 

 

 

 

4