Úvod Rady a tipy Chcete ušetriť? Tak prezujte zimné pneumatiky za letné!

Chcete ušetriť? Tak prezujte zimné pneumatiky za letné!

1414
0
ZDIEĽAŤ
Chcete ušetriť? Tak prezujte zimné pneumatiky za letné!
Chcete ušetriť? Tak prezujte zimné pneumatiky za letné!

Letné pneumatiky majú svoje opodstatnenie už v podstate odjakživa, aj keď bohužiaľ, nie každý vodič si tento fakt uvedomuje. Mnoho z nich si totiž myslí, že dojazdiť zimné pneumatiky počas leta nie je nič nezvyčajné, ba dokonca je to z finančného hľadiska výhodnejšie, keďže nemusia investovať na kúpu nových letných pneumatík. Avšak viete, že to je jeden obrovský omyl?

Pozor na vyššiu spotrebu!

Letné pneumatiky Matador sa vyznačujú tvrdším dezénom, ktorý je však prispôsobený na vyššie teploty, dokonca rýchlejšiemu odvádzaniu vody. Pokiaľ chcete ušetriť peniaze a necháte si zimné gumy i počas leta, nemusí sa vám to vyplatiť. Zimné pneu sú totiž stavané na chladné počasie a vysoké teploty môžu negatívne ovplyvniť ich jazdné vlastnosti. Okrem zníženého komfortu jazdy môže dôjsť tiež k predĺženiu brzdnej dráhy, čím znižujete bezpečnosť jazdy. A aby toho nebolo málo, pri používaní zimných pneumatík v lete dochádza tiež k vyššej spotrebe paliva, a to zhruba až o 20%!

Kedy je najvyšší čas na prezutie?

Ak ste ešte neprezuli za lacné pneumatiky určené na letnú sezónu, je najvyšší čas! Riadiť by ste sa mali predovšetkým počasím, ale i lokalitou, v ktorej jazdíte. Správny čas na prezutie je teda vtedy, ak teplota na teplomery dlhodobo presiahne 7 stupňov Celzia, čo už prakticky je. Naopak, ak je vonku pekne, ale plánujete cestu do zasnežených hôr či chladnejších oblastí, môžete s prezutím ešte predsa počkať.

Nezabudnite sa objednať v servise!

Ideálne je, ak sa vopred objednáte v špecializovanom pneu servise, kde sa o všetko potrebné postarajú profesionáli. Tí totiž nielen prezujú pneumatiky, ale taktiež skontrolujú ich stav, prípadne vykonajú geometriu kolies, ktorá taktiež ovplyvňuje vašu jazdu. Hliníkové disky by mali byť súčasťou aj vášho vozidla, keďže práve tie zlepšujú brzdné vlastnosti automobilu, ale taktiež zlepšujú jazdné vlastnosti.

 

4